Rubriky:

ME 2016

UEFA navýšila odměny za ME. Češi budou bojovat o podíl z osmi miliard korun

11. prosince 2015 18:46 - Paříž

Evropská fotbalová unie UEFA zvýšila finanční odměny za účast na mistrovství Evropy, které příští rok bude hostit Francie. Kvalifikované reprezentace, mezi kterými je i český tým, si mezi sebe rozdělí 301 miliónů eur (asi osm miliard korun). Na šampionátu před čtyřmi lety činily celkové prémie 196 milionů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Za vysokým nárůstem odměn, který dnes na zasedání v Paříži před losem mistrovství Evropy schválil výkonný výbor UEFA, je zejména rozšíření turnaje z 16 na 24 týmů.

Samotná účast na mistrovství vynese svazům osm miliónů eur, další milión dostanou v základní skupině za výhru a půl miliónu za remízu. Postup do osmifinále je ohodnocen částkou 1,5 miliónu, čtvrtfinále dalšími 2,5 milióny a semifinále čtyřmi milióny.

Vítěz šampionátu obdrží bonus osm miliónů eur a poražený finalista pět miliónů. Kdyby tedy mistr Evropy vyhrál všechny zápasy ve skupině, přijde si celkem na 27 miliónů eur (přes 729 miliónů korun). Na Euru v roce 2012 mohl vydělat maximálně 23,5 miliónu.

Česká reprezentace na předchozím šampionátu v Polsku a na Ukrajině postoupila do čtvrtfinále, což jí tehdy vyneslo 12 miliónů eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..