Skalák ve známkování totálně propadl, jedničku si vysloužil jen Vaclík

Stockholm

Po bídném představení se Skotskem česká fotbalová reprezentace předvedla při úterním duelu ve Švédsku lepší výkon. Zcela se vymykal brankář Tomáš Vaclík, jenž má na nerozhodném výsledku největšího zásluhu. Uznání zaslouží rovněž záložníci Vladimír Darida s Ladislavem Krejčím a útočník Matěj Vydra. Propadl naopak záložník Jiří Skalák.

Čeští fotbalisté se radují z vyrovnávací branky proti Švédsku.

Tomáš Necid, Jakub Rada a Bořek Dočkal nehodnoceni.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Vynikající výkon! Skvěle zmařil šance Ibrahimovice a Forsberga v první půli, parádně vytrčil nohu proti tutovce Hiljemarka po obrátce. S jistotou sbíral centrované balóny a dodával jistotou spoluhráčům v defenzivě.
1
Theodor Gebre Selassie
Česko
V úvodu spálil velkou šanci, na pravé straně potvrzoval solidní formu podporou ofenzivy. Při plnění defenzivních úkolů se často musel potýkat s přesilou protivníků.
3
Marek Suchý
Česko
Při prvním gólu ztratil stabilitu, a tak měl Berg dost prostoru skórovat. Uhlídat Ibrahimovice byl hodně složitý úkol, ale zvládl jej se ctí. V hlavičkových soubojích po pauze měl velkou úspěšnost.
4
Tomáš Sivok
Česko
Po kiksu zakončovaném Ibrahimovicem jej polilo horko, pak ale solidně řídil obranu a vyhrával většinu soubojů. U prvního gólu mohl vykrýt prostor u přední tyče, chybu napravil parádním náběhem, z něhož resultovalo vyrovnání na 1:1.
3
Daniel Pudil
Česká republika
Na levé straně byl velmi aktivní. S jistotou plnil obrannou činnost, po přestávce upustil od ofenzivní aktivity, jíž oplýval prvních pětačtyřicet minut. Hrál s velkým klidem.
2
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Neodpustil si minelu v úvodu zápasu, pak se zaskvěl přihrávkou na Gebre Selassieho. Před vyrovnávacím gólem ukázal vynikající orientaci a parádní pas na Sivoka. Ve středu pole dobře řídil hru, snažil se rozdělovat míče.
2
Jiří Skalák
Před prvním gólem nezvládl souboj s Olssonem, s nímž měl velké potíže v celém utkání. I po pauze mnohdy propadl a právě přes Skaláka se rodila šance, kterou zakončoval Hiljemark.
5
Daniel Kolář
Střídal světlejší okamžiky s horšími. Nejprve byl u nebezpečné situace v pokutovém území Švédska, pak několikrát lehkovážně ztratil míč.
3
Ladislav Krejčí
Krejčí byl na levé straně patřičně drzý, snažil se zakládat útočné výpady a permanentně zaměstnával švédskou defenzivu.
2
Matěj Vydra
Česko
Šel odvážně do zakončení, a tak mohl slavit pátý reprezentační gól. Lehké zaváhání jej pak stálo lepší pozici v situaci, kdy mohl jít sám na brankáře.
2
Jakub Brabec
Debut proti jednomu z nejlepších útočníků světa zvládl se ctí i proto, že Švédové hodně míčů v blízkosti Vaclíkova pokutového území lehkovážně ztráceli.
3
Martin Frýdek
FC Slovan Liberec
Na parádní představení z domácího utkání se Skotskem v druhé půli rozbité četnými střídáními nenavázal. Když hrubě v pokutovém území naremploval Guidettiho, sudího píšťalka zůstala němá.