Rubriky:

ME 2016

Atmosféra jak v opeře, směje se Sivok, který pod střechou chyboval i nahrával

30. března 2016 12:17 - Stockholm

Ať už je EURO raději tu. Zastupující kapitán české fotbalové reprezentace přípravné zápasy moc nemusí. „V druhé půli se spíš střídá, utkání je rozsekané. Proti Švédům to byl klasický přátelák. I atmosféra tomu nasvědčovala, bylo to jak v opeře,“ směje se obránce Tomáš Sivok, jehož tým pod zataženou střechou stockholmské Friends Areny remizoval 1:1.

 

Tt News Agency, Reuters

Byl vidět na obou stranách hřiště. Nejprve hrubkou hned v 6. minutě vyslal do sóla bombarďáka Zlatana Ibrahimovice, měl ovšem štěstí, že brankář Tomáš Vaclík tutovku lapil. A do větší šance už se modla švédských fanoušků nedostala.

„Moje kravina, měl jsem míč prostě odpálit daleko dopředu... Situaci jsem řešil až moc fotbalově. Vacloš to zaplaťpánbůh chytil," sypal si Tomáš Sivok popel na hlavu.

Hrubku rázně odčinil, když od brankové čáry nahrál Matěji Vydrovi na vyrovnávací gól. „Připadl na mě malý bek. Tak jsem si křikl, ať mi kluci balón dají. Švédové asi nečekali, že si míč ještě dám na prsa a pak teprve odcentruji."

Zlatan mu vyhrožoval

Hvězdného Ibru poznal i z jeho arogantní stránky. Televizní kamery odhalily, jak švédský kapitán v jednu chvíli chytil svůj český protějšek za krk a odhodil jak uličníka. „Zlatan mi vyhrožoval, protože jsem reklamoval jeho loket na Láďu Krejčího. Povídal, že teď začne válka, ale i to k němu patří a bylo to v rámci fair play," mávl turecký legionář rukou.

Jinak se Ibrahimovic proti Čechům představil ve stylu mnoho povyku pro nic. „Asi jsem ho trošku rozhýbal, ale přišlo mi, že se mu moc nechtělo, že zápas trošku odchodil. I tak ale ukázal, že kvalitu má obrovskou. Když dostane balón, je těžké ho odstavit," culil se Sivok.

Šampionát bude úplně jiný

Remízy s dalším účastníkem mistrovství Evropy si patřičně cení. Na šampionátu ve Francii ovšem očekává úplně jiné zápasy. „Švédové ani Skotové nehrají podobným stylem, jaký budou praktikovat naši soupeři ve skupině Chorvati, Španělé a Turci. EURO bude úplně jiné."

Mužstvo se teď bude modlit, aby se daly do pořádku zraněné opory v čele s Petrem Čechem, Tomášem Rosickým nebo Jaroslavem Plašilem.

„Do začátku turnaje ještě pořád zůstávají více než dva měsíce. Forma bude třeba zase jiná, sestava taky. Dva měsíce jsou hrozně dlouhá doba, ve fotbale se vše mění každý víkend. Chyběli nám hráči jako Pláša, Čechíno, Rosa. Jejich zkušenost je prostě znát. Rozhodující bude, až se sejdeme před soustředěním," má Sivok jasno.

Pavel Dosadil (Stockholm), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..