Hořký debut! Neustädterova liknavost rozhodla o prohře s Čechy, píší v Rusku

2. června 2016 10:14 - Moskva/Innsbruck

Vyrovnaný zápas, v němž sborná dostala KO po chybě v úplném závěru. Tak v převážné míře hodnotí ruský tisk středeční prohru fotbalové reprezentace v Innsbrucku s Českem 1:2 v přípravě na nadcházející evropský šampionát. V kádru vítězů vyzdvihuje zejména přínos Tomáše Necida, jenž asistoval při vyrovnávací brance Tomáše Rosického a v 90. minutě rozhodl o výhře Vrbova výběru.

 

Dominic Ebenbichler, Reuters

„Necid góly dávat nezapomněl," píše web sport.ru na adresu bývalého útočníka moskevského CSKA. List Izvestije mu přizvukuje, nicméně dodává, že střelci výrazně usnadnil v koncovce roli střídající obránce Roman Neustädter, který Necida „pouze stínoval."

„Neustädterův debut vedl k ruské prohře," píše deník natvrdo na svém portálu o nevydařeném premiérovém reprezentačním startu naturalizovaného německého obránce, který teprve v předvečer zápasu obdržel ruský pas a na hřiště se dostal až v 64. minutě.

„Nechtěl bych rozebírat jednotlivce, vše si musíme uvnitř mužstva důkladně rozebrat," vyhnul se opatrně přímému hodnocení hráče Schalke 04 po utkání trenér Leonid Sluckij.

Tvrdá Juranova kritika

Mnohem tvrději se v hodnocení pro tisk opřel do týmu bývalý forvard národního celku Sergej Juran. „Nepodléhejme iluzím, tenhle tým má spoustu okének. Češi se snadno dostávali k našemu pokutovému území, záloze se nedařilo. Dej Bůh, abychom (ve Francii) vybojovali alespoň třetí místo ve skupině a postoupili do play off," nedává Juran svým krajanům na kontinentálním šampionátu příliš šancí.

„Prohra s Českem ukázala, že v našem týmu zůstává zodpovědět ještě hodně otázek," připouští rovněž Sport-Express pod titulkem Sborné zbývá deset dní na restart. „Ale lepší je prohrát teď a popracovat na zlepšení, než prohrát na šampionátu. Za těch deset dní, které nám zbývají do startu EURA, může ještě trenér Sluckij řadu otazníků vyřešit," dodává list racionálně.

mm, Sport.cz

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: