Rubriky:

ME 2016

Bod s Angličany má cenu zlata! Klepeme na dveře osmifinále, jásají na Slovensku

21. června 2016 10:25 - Bratislava

Slovenští fotbalisté ve svém posledním vystoupení v základní skupině na mistrovství Evropy díky pondělní remíze 0:0 s Anglií získali mimořádně důležitý bod. Ten jim může zajistit historický postup do vyřazovacích bojů, uvedla slovenská média.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

"Gratulace hráčům. Když ne zcela za výkon, který dokonalý nebyl, tak za snahu jim patří absolutorium. Remizovat s tak nabitým výběrem Premier League je velká věc. Cenný bod, který získali, přitom dělá z postupu z třetího místa téměř jistotu," napsal list Sme.

Slovensko už teď připraví o postup jen velká smůla, jelikož by v dalších skupinách museli outsideři obrat o body favority.

Podle deníku je remíza s výběrem Anglie jedním z největších úspěchů slovenského fotbalu. List však zároveň dodal, že v případě postupu do osmifinále čeká Slováky patrně  nezvládnutelný soupeř, zřejmě Německo nebo Španělsko.

"Obrovská bojovnost našich fotbalistů: S Anglií jsme uhráli senzační remízu!" uvedl na svém webu nejčtenější slovenský list Nový čas. "Oba týmy měly svým způsobem zápas pod kontrolou. Angličané dominovali, gól ovšem nedali. My jsme přišli s úmyslem neprohrát a neprohráli jsme. Remíza s Anglií má vždy velkou cenu," napsal Denník N. Připomněl, že Slováci nekopali žádný roh a ani jednou nebezpečně nevystřelili na branku.

"Bod s Angličany za cenu zlata. Slováci již klepou na dveře osmifinále," uvedl portál listu Plus jeden deň. Dodal, že slovenští fotbalisté v utkání odolali ohromnému tlaku anglického týmu.

ČTK, Sport.cz

Postoupí slovenští fotbalisté ze skupiny B do osmifinále?


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..