Francouzi kanonádou prohloubili ponížení Anglie. Udělali to pro nás ještě horší, zní z Albionu

Paříž

Angličtí fotbaloví reprezentanti už jsou sice z EURO 2016 dávno doma, ale rány na těle hrdého Albionu jsou po ostudném vyřazení z turnaje stále živé. Trochu soli do nich pomyslně přisypala Francie, která si proti Islanďanům, senzačním přemožitelům Anglie, pohodově zastřílela (5:2) a dodala tím fiasku Rooneyho a spol. další dimenzi. Ostrovní komentátoři a média pochopitelně nenechávají francouzskou lekci bez povšimnutí.

Gólová oslava ve francouzském balení! Dimitri Payet líbá kopačku autorovi čtvrté trefy Antoineovi Griezmannovi.

„Island spadl v Paříži zpátky na zem, ani jeho fanatičtí fanoušci mu už nemohli pomoct. Islanďané alespoň mohou říct, že druhou půli vyhráli 2:1. Každopádně bylo nemožné dívat se, jak Francie ničí islandskou obranu, aniž by se člověk znovu ptal, jak je proboha možné, že Lagerbäckovi kluci vyřadili před týdnem Anglii," píše například list Daily Mail.

Francie začala zápas proti nejmenšímu státu, jaký kdy evropský šampionát hrál, stejně jako Anglie. Hned po prvních pár minutách se ujala rychlého vedení. Tady ale všechny paralely mezi oběma zápasy končí.

Zatímco Angličané místy až komickým počínáním v obraně dovolili Islanďanům srovnat a později dokonce zápas otočit, Francouzi vedli po dvaceti minutách už 2:0 a do poločasové přestávky přidali ještě dva zásahy.

„Nechápu, proč jsme vůči anglické reprezentaci tak kritičtí. Podívejte se, jak těžce se proti Islandu prosazuje i Francie," glosoval zápas na sociálních sítích s typickou ironií bývalý anglický reprezentant a nyní komentátor Gary Lineker.

O postupujícím do semifinále před odchodem do kabin nebylo sebemenších pochyb, jen snad drtivá většina nefrancouzských fanoušků si přála, aby se Vikingové z ledového ostrova úplně nesesypali a rozjetou Francii alespoň trochu přibrzdili.

„Tenhle výsledek to pro fanoušky Anglie udělal ještě mnohem horší," dodával Linekerův kolega Rio Ferdinand ke konečnému skóre 5:2.

Postoupí do finále ME Francie, nebo Německo?