Fotbalová jednadvacítka je před kvalifikací ME v druhém koši

27. ledna 2021 13:32 - Nyon

Čeští fotbalisté do 21 let se ve čtvrtek po poledni dozvědí jména soupeřů pro další kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Lvíčata před losem ve švýcarském Nyonu figurují ve druhém z šesti výkonnostních košů.

 

Twitter @ceskarepre_cz

Jednadvacítka už v březnu vstoupí do první části mistrovství Evropy, na které postoupila na podzim. Kvalifikaci na následující šampionát rozehraje nově složený tým letos na podzim. Patřit do něj budou hráči narození v roce 2000 a mladší, věkově tak do mužstva stále spadají i Adam Hložek či David Zima, kteří už nakoukli do reprezentačního áčka.

"Jednoznačně platí, že jednadvacítka s ročníkem 2000 může být hodně zajímavým týmem. V poslední kvalifikaci se nám ukázalo několik kluků, ostatní dostávají hodně šancí v naší nejvyšší soutěži, což je skvělá věc a nová jednadvacítka z toho určitě může těžit i v kvalifikaci," uvedl pro web FAČR trenér jednadvacítky Karel Krejčí.

Týmy byly do košů rozděleny na základě výsledků dosažených v posledních třech kvalifikačních cyklech. Ve druhém koši spolu s českým celkem figurují Rakousko, Polsko, Švédsko, Belgie, Rusko, Srbsko, Švýcarsko a Řecko, tyto soupeře tak mladíci nemohou dostat.

Brankář Lvíčat si v Guimaraesi zoufá: Nevím, co mají se mnou za úmysly

V osudí bude 53 týmů, které los rozdělí do osmi šestičlenných a jedné pětičlenné skupiny. Na šampionát v roce 2023 v Rumunsku a Gruzii přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst. Zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž o další čtyři místa na závěrečném turnaji.

"Necháme se překvapit, jak los dopadne, žádnou vysněnou skupinu jsem si nenarýsoval. První koš jsou top týmy, z nichž si moc vybírat nejde. Od třetí skupiny níž je to všechno strašně vyrovnané," řekl Krejčí.

Trenér reprezentační jedenadvacítky Karel Krejčí

FAČR

"V minulém cyklu jsme to měli nastavené podobně. Dostali jsme skupinu s těžkými soupeři Chorvatskem, Řeckem a Skotskem, ani zápasy s Litvou nebyly jednoduché a se San Marinem šlo o splněnou povinnost. Nakonec jsme ukázali svoji sílu a skupinu vyhráli, což považuju za velký úspěch. Jenom si přeju, aby podobného týmového ducha ukázal i tým, který se bude prát v další kvalifikaci," dodal bývalý plzeňský trenér.

ČTK

Časová osa: ME ve fotbale do 21 let 2021

Filtr článků - ME do 21 let 2021


ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..