Rubriky:

ME do 21 let

Univerzála, o něhož se zajímali i šejkové z Manchesteru City, nejistá budoucnost neděsí

16. června 2015 19:47 - Praha

Pyšní se titulem nejlepšího českého střelce z mistrovství Evropy hráčů do 19 let 2011, kde Česko získalo stříbro. Za čtyři roky od tehdejšího úspěchu na šampionátu v Rumunsku se Tomáš Přikryl stal mimo jiné českým šampiónem v dresu Sparty. Před ME hráčů do 21 let startujícím ve středu se dost možná chystá na roli českého střeleckého spasitele.

 

Petr Horník, Právo

Přikryl se totiž během závěrečného soustředění Dovalilova výběru v Rakousku blýskl dvěma góly. Při absenci Vydry, trestu Kadlece a zdravotních patáliích Skaláka připadne rodákovi z Olomouce významná role v ofenzívě českého výběru.

„Budu hrát ofenzivně," nechce Přikryl za žádnou cenu prozradit svoji roli pro středeční konfrontaci s Dánskem. „Bilance z Rakouska je pro sebevědomí fajn. Na druhou stranu si uvědomuji, že soupeři byli o ročník mladší. I tak si tref vážím, jde o povzbuzení," vykládá dvaadvacetiletý Přikryl.

Jeho předností je schopnost odehrát mnoho postů. „Jsem trošku univerzál. Pro reprezentaci je to určitě výhoda, protože tady je člověk rád za každý post. A já bych si klidně troufl i na místo útočníka," směje se Přikryl, který už kromě postu brankáře vyzkoušel místa v obraně, záloze i na hrotu sestavy.

Už dávno před úterním předzápasovým tréninkem se snažil vytěsnit myšlenky na nejistou budoucnost. Patří pražské Spartě, jaro prožil v Dukle. „Chtěl jsem mít do startu šampionátu jasno, kde budu hrát. Ale nevím nic. Beru turnaj i jako šanci zaujmout," přemítá Přikryl.

Po úžasném vystoupení na šampionátu devatenáctiletých se o jeho služby zajímal i slavný Manchester City. Přikryl tehdy zvolil raději postupnou cestu a upsal se Spartě. „Uvidíme po šampionátu, co se mnou bude. Teď se koncentruji jen na úspěch s reprezentací. Všichni sníme o postupu ze skupiny," netají Přikryl, že by ke stříbru s devatenáctkou rád přidal medaili i v další věkové kategorii.

ram, Sport.cz, Právo

Který tým vyhraje fotbalové ME hráčů do 21 let?

Zrušit


Časová osa: ME do 21 let

Filtr článků - ME do 21 let


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..