Rubriky:

ME do 21 let

Známkování hráčů: Petrák největší stálicí, Kliment nečekanou kometou

24. června 2015 16:11 - Praha

Medaile je pryč, šanci na postup do Ria však ještě možná dostanou. Fotbalisté do 21 let po skončení základní skupiny na domácím mistrovství Evropy ještě pořádně nevědí, na čem jsou, večer musejí u televize fandit Anglii. Na redakčním hodnocení výkonů jednotlivých hráčů to však už nic nezmění. Jedničku si na školní stupnici vysloužili záložník Petrák a nečekaný kanonýr Kliment.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nehodnoceni Jan Baránek, Václav Kadlec, Adam Jánoš a Lukáš Masopust.

Ondřej Petrák

1. Ondřej Petrák

Hodnocení redakce: 1

Hrál zřejmě nejdospělejší fotbal z celého týmu. Ve všech třech zápasech si udržel vysoký standard, proti Německu pak byl vynikající a po skvělém průniku nahrál na gól Krejčímu.

Jan Kliment

2. Jan Kliment

Hodnocení redakce: 1

Upřímně, kdo z vás ho před šampionátem znal? Už proti Dánům upoutal nebojácným výkonem, hattrickem Srbsku zazářil jako kometa. Na Němce už nestačil, celkově však největší překvapení.

Tomáš Koubek

3. Tomáš Koubek

Hodnocení redakce: 2

Někdy trochu nestylový a v práci nohama dobrodružný. V duelech s Dánskem i Německem chytil tutovky a je jen škoda, že se to víc nepromítlo do konečného výsledku.

Pavel Kadeřábek

4. Pavel Kadeřábek

Hodnocení redakce: 2

Byl očekávanou posilou z áčka, Dánům vstřelil úvodní gól šampionátu, který mohl rozhodnout o mnohém. S Němci však i navzdory svojí rychlosti měl velkou práci - asi na upozorněnou, co ho v bundeslize čeká...

Jakub Brabec

5. Jakub Brabec

Hodnocení redakce: 2

Někdy hasil zmatky v obraně na poslední chvíli, jinak spolehlivý kapitán. Proti Srbsku se blýskl parádní gólovou asistencí, proti Německu málem skóroval sám.

Tomáš Kalas

6. Tomáš Kalas

Hodnocení redakce: 2

Když si odseděl jednozápasový trest z pravěku, podle očekávání prodal velké zkušenosti a zpevnil obranu. Kaňkou byl nevydařený odkop, kterým Němcům nahrál na osudový gól.

Matěj Hybš

7. Matěj Hybš

Hodnocení redakce: 2

V defenzivě si odvedl své a parádní výkon směrem dopředu předvedl se Srbskem, kde po dvou jeho akcích padly úvodní góly, které položily soupeře na lopatky.

Jiří Skalák

8. Jiří Skalák

Hodnocení redakce: 2

Po operaci kolena šampionát stihl, musel však překonávat velké bolesti. Srby přesto znectil sebevědomými parádičkami, proti Němcům už se neprosadil, přestože šance měl.

Martin Frýdek

9. Martin Frýdek

Hodnocení redakce: 2

Aktivní a tvořivý, silný při práci s míčem. Srby dorazil závěrečným gólem, mrzet ho však mohou další šance, které vlastně ve všech třech zápasech prováhal.

Ladislav Krejčí

10. Ladislav Krejčí

Hodnocení redakce: 2

S Dány neviditelný, proti Srbům ani nehrál. S Němci zafungoval jako žolík, přinesl oživení a vstřelil gól naděje. Vzhledem ke svým zkušenostem měl na hřiště přijít dřív.

Jaromír Zmrhal

11. Jaromír Zmrhal

Hodnocení redakce: 3

Ve Slavii rozdává finální přihrávky a góly sám dává, na šampionátu však jako by měl zakázáno zaútočit. Černou práci si odvedl, chyboval však před vítězným gólem Dánů.

Michal Trávník

12. Michal Trávník

Hodnocení redakce: 3

Měl nahradit zraněného Kadlece, což byl pro záložníka Slovácka nadlidský úkol. Snažil se a hodně běhal, o výraznější přínos týmu se ovšem nepostaral.

Tomáš Přikryl

13. Tomáš Přikryl

Hodnocení redakce: 3

Vzhledem ke Kadlecově trestu hrál od začátku prvního utkání, Dány však moc nepotrápil. Do vývoje zápasu výrazněji nezasáhl, v dalších utkáních už jen střídal.

dos, zp, Sport.cz

Oznámkujte fotbalisty do 21 za tři zápasy v základní skupině. (1-nejlepší, 5-nejhorší)

Pavel Kadeřábek

1,5

Ondřej Petrák

1,6

Tomáš Koubek

1,7

Jan Kliment

1,8

Martin Frýdek

1,8

Jiří Skalák

2,0

Matěj Hybš

2,0

Jakub Brabec

2,3

Tomáš Kalas

2,4

Ladislav Krejčí

2,9

Jaromír Zmrhal

3,0

Michal Trávník

3,0

Tomáš Přikryl

3,3

Zrušit


Časová osa: ME do 21 let

Filtr článků - ME do 21 let


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..