Rubriky:

MS 2006

Živě

AP: Čeští fotbalisté patří do čtvrtého koše, ale skončí v druhém

1. prosince 2005 17:34 - NEW YORK

Podle agentury AP by čeští fotbalisté měli při nasazování pro losování fotbalového mistrovství světa v Německu skončit až ve čtvrtém koši. Mezinárodní fotbalová federace FIFA je ale zřejmě zařadí do druhého.

Mezi outsidery by bronzoví medailisté z posledního mistrovství Evropy spadli, pokud by se jako jediné kritérium braly v úvahu výsledky na posledních světových šampionátech. Na nich totiž naposledy hrálo ještě bývalé Československo v roce 1990.

FIFA však zřejmě uplatní svůj vliv a prostřednictvím doplňkových kritérií, kterým může být i světový žebříček národních týmů, zřejmě nasazení změní a pošle Čechy do druhého koše. Vedle svěřenců Karla Brücknera, jež jsou v žebříčku druzí za Brazílií, by se to mohlo týkat i desátých Portugalců, kteří by měli být až v třetím koši.

"I když Češi museli porazit v baráži Norsko, aby se dostali na MS, jejich pozice v posledním koši by byla nefér vůči nim i vůči ostatním týmům. Podobně Portugalci skončili druzí na posledním mistrovství Evropy a měli druhý nejvyšší počet bodů v evropské kvalifikaci," napsala ve čtvrtek AP.

Při zařazení české a portugalské reprezentace do druhého koše by dva týmy musely o výhodnější pozici přijít. Největšími kandidáty na pád do horší skupiny jsou podle AP Paraguay, Japonsko a Srbsko a Černá Hora.

Pravděpodobné nasazení podle AP:
1. koš: Brazílie, Německo, Španělsko, Itálie, Francie, Chorvatsko, Argentina, Nizozemsko.
2. koš: Korea, Mexiko, Anglie, Švédsko, USA, Japonsko, ČR, Portugalsko.
3. koš: Paraguay, SČH, Kostarika, Ekvádor, Polsko, Saúdská Arábie, Írán, Tunisko.
4. koš: Švýcarsko, Angola, Pobřeží slonoviny, Togo, Ghana, Trinidad a Tobago, Ukrajina, Austrálie.

Podle německého časopisu Kicker budou Češi ve třetím koši. Kicker Vycházel při tom z pravidel minulého losování, při němž dostávaly jednotlivé země body za účast na třech předchozích šampionátech odstupňovaně. (Celá zpráva)

Rozdělení do košů podle Kickeru:
1. Brazílie, Německo, Španělsko, Argentina, Itálie, Anglie, Mexiko, Francie,
2. Nizozemsko, USA, Korea, Švédsko, Chorvatsko, Kostarika, Paraguay, Japonsko,
3. Portugalsko, ČR, Írán, Saúdská Arábie, SČH, Polsko, Tunisko, Ekvádor,
4. Švýcarsko, Pobřeží slonoviny, Ukrajina, Trinidad a Tobago, Austrálie, Ghana, Angola, Togo.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006