Rubriky:

MS 2006

Brückner na soustředění před MS nebude brát náhradníky

24. března 2006 14:01 - PRAHA

Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner vezme na květnové soustředění do rakouského Seefeldu před mistrovstvím světa 23 hráčů. To znamená, že na tréninkový kemp nebude brát žádného z náhradníků a bude pracovat s týmem, jehož složení oznámí organizátorům šampionátu už 15. května. Brückner to potvrdil v rozhovoru pro internetové stránky fotbalového svazu.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Před evropským šampionátem v Portugalsku v roce 2004 Brückner zvolil jiný model, když do Rakouska přibral i jednoho náhradníka Miroslava Matušoviče. Ten se nakonec do finální nominace nevešel a nakonec do Portugalska neodcestoval.

Brückner nicméně připustil, že bude i během soustředění v Seefeldu v kontaktu s dalšími hráči širšího kádru pro případ zranění některého z členů základního výběru. Konkrétní však Brückner zatím být nechtěl. "Nějaké alternativy už máme připravené, ale zatím je to interní věc," uvedl Brückner. Ten ve středu v Dortmundu pozoroval utkání německé reprezentace s USA, které budou prvním soupeřem české reprezentace v základní skupině světového šampionátu.

V generálce přijede na Letnou Trinidad a Tobago

Češi zahájí finální přípravu na MS ve čtvrtek 18. května, kdy se sejdou v Praze. O dva dny později Brücknerův soubor leteckým speciálem vyrazí do Seefeldu na soustředění, v jehož rámci 26. května sehrají fotbalisté první přípravné utkání se Saúdskou Arábií, o den později by tým mohl podle dřívějších plánů sehrát duel proti místnímu amatérskému výběru.

Po návratu do Čech čeká fotbalisty 30. května zápas s Kostarikou v Jablonci, generálka je naplánována na 3. června do Prahy na Letnou, kam přijede Trinidad a Tobago.

Do mistrovství Češi vstoupí 12. června v Gelsenkirchenu soubojem s USA, 17. června hrají v Kolíně nad Rýnem s Ghanou a boje ve skupině završí 22. června s Itálií v Hamburku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006