Rubriky:

MS 2006

Bohaté kluby chtějí od FIFA stamilióny za start hráčů na MS

1. dubna 2006 15:44 - HAMBURK

Mezinárodní fotbalová federace FIFA by podle názoru nejbohatších evropských klubů sdružených ve skupině G14 měla zaplatit 200 miliónů eur klubům, jejichž hráči se představí na mistrovství světa v Německu. Řekl to předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge v rozhovoru pro časopis Wirtschaftswoche, který vyjde v pondělí.

"Jeden reprezentant si v dobrém klubu vyžádá náklady přibližně 10 000 eur na den," řekl šéf bavorského velkoklubu. Podle bývalého německého reprezentanta dostanou na mistrovství světa od FIFA všichni peníze: pořádající země, účastnické svazy i hráči. Jen kluby se prý "vrátí domů s nulou, a v nejhorším případě se jim ještě hráč zraní".

Osmnáctka evropských klubů sdružených v G14 navíc požaduje, aby FIFA hráče startující na šampionátu pojistila. Podle současné praxe fotbalisty pojišťují národní svazy.

"Škody, které klubům kvůli zraněním reprezentantů v minulých deseti letech vznikly, se pohybují kolem 860 miliónů eur," řekl Rummenigge, jenž věří, že v otázce pojištění se kluby s FIFA dohodnou. "U odškodnění to ale vypadá jinak. Když FIFA nepřijde s přijatelným návrhem, budeme muset věc předat soudu," uvedl.

Blatter: Bohatí chtějí další peníze

Šéf FIFA Sepp Blatter nedávno zástupcům klubů z G14 vzkázal, že je připraven s nimi vést v této věci "válku". "Když jsou bohatí, proč žádají o další peníze? To by byl svět vzhůru nohama," uvedl Blatter. Varoval kluby, že pokud odmítnout uvolnit hráče k reprezentačním zápasům, mohou být vyřazeny z mezinárodních soutěží.

G14 v současnosti podporuje žalobu belgického klubu Charleroi, který chce na FIFA vysoudit odškodnění 616 tisíc eur za zranění marockého reprezentanta Abdelmažída Oulmersa v zápase s Burkinou Faso v listopadu 2004.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006