Rubriky:

MS 2006

Rooney nestihne na MS zápasy ve skupině

26. května 2006 13:52 - LONDÝN

Útočník Wayne Rooney po dubnové zlomenině záprstní kůstky na noze nezasáhne do základní skupiny fotbalového šampionátu. Tento ortel vyřkli lékaři po dnešním novém rentgenovém vyšetření, na které s napětím čekala celá Anglie

Podle představitelů Rooneyho klubu Manchesteru United rentgen ukázal, že se čtyři týdny stará zlomenina z ligového utkání proti Chelsea sice hojí podle očekávání expertů, ale nedovolí dvacetileté hvězdě ještě nejméně další tři týdny trénovat.

Rooney tak má šanci naskočit v Německu až do osmifinále, které začne 24. června. O zápasy s Paraguayí, Trinidadem a Švédskem přijde a 14. června, pět dnů po zahájení šampionátu, se podrobí dalšímu vyšetření. Teprve po něm se definitivně rozhodne, zda bude moci začít s ostrou přípravou a do turnaje zasáhne.

V to trenér národního týmu Sven Göran Eriksson pevně doufá a dvacetiletou hvězdu zařadil do nominace, kterou musel nahlásit před dvěma týdny. "Je to povzbudivá zpráva. Těším se, až se v neděli přidá ke zbytku týmu. Snad příští rentgen ukáže další zlepšení a Wayne o mistrovství úplně nepřijde," reagoval na dnešní lékařské zprávy Eriksson.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006