Rubriky:

MS 2006

Brankář Čech z míčů moc odvázaný není

27. května 2006 15:39 - SEEFELD

Míče Teamgeist od společnosti Adidas, s nimiž se bude hrát mistrovství světa v Německu, si mezi fotbalisty už našly řadu příznivců i odpůrců. Zatímco hráči v poli si ho zpravidla pochvalují, brankáři už tak nadšeni nejsou. Nedávno se o něm dost nespokojeně vyjadřoval gólman německé reprezentace Jens Lehmann, brankářská jednička českého týmu Petr Čech si na něj pomalu zvyká.

Dostatečný počet míčů Teamgeist mají totiž svěřenci kouče Karla Brücknera k dispozici na soustředění v Seefeldu. "Pro gólmany podle mě nejlepší není. Je totiž hodně rychlý a dost mění dráhu letu," vypozoroval brankář londýnské Chelsea. "Ale bude to stejné pro všechny, takže se to den ode dne lepší a postupně si člověk stejně musí zvyknout, aby ho na šampionátu nic nezaskočilo," prohlásil Čech.

Podle něj bude daleko více vyhovovat hráčům v poli. "Dobře se dostává pod kontrolu. Brankář pak musí být pořád ve střehu, protože když na vás hráč vystřelí, míč někdy neletí rovnoměrně a udělá vlnu," vypozoroval 24letý gólman.

Soustředění v rakouském městečku pod Alpami si zatím pochvaluje. Na jeden den si z něj odskočil s požehnáním trenéra Brücknera do Plzně, aby úspěšně dodělal maturitu, ale od úterního večera je znovu s týmem. Aby dohnal jednodenní manko v přípravě, šel si ve středu odpoledne v době volna sám zatrénovat na hřiště. "Prostředí je tady hezké, v hotelu máme vše, co potřebujeme, včetně perfektní regenerace," řekl.

Patří k nejobletovanějším hráčům fanoušky, ale vždy se s nimi nechá ochotně vyfotit a rozdá desítky podpisů. Přece jen mají Češi v Seefeldu daleko větší klid než třeba Brazilci, jejichž tréninky ve Švýcarsku sleduje každý den 5000 lidí. "Já myslím, že oni jsou na to zvyklí. Je fanoušci provázejí všude po světě a kamkoliv přijedou, propukne šílenství. Myslím, že jim to ani moc nevadí a při tréninku je skandování určitě nerozhodí."

Jan Krůta (Seefeld), Právo

Zrušit


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006