Rubriky:

MS 2006

Elizondo Zidanovi ukončil kariéru, teď končí sám

14. července 2006 10:19 - BUENOS

Argentinský rozhodčí Horacio Elizondo ani na chvíli nezapochyboval o tom, že si Zinédine Zidane ve finále mistrovství světa zasloužil červenou kartu. Pro dvaačtyřicetiletého arbitra to bylo poslední závažné rozhodnutí ve vrcholovém fotbale, chystá se totiž ukončit kariéru. Novinářům to řekl po návratu z Německa do rodné země.

Zidanova hlavička do hrudi Marka Materazziho proběhla mimo hru s míčem, takže Elizondo viděl až italského obránce ležícího na zemi. Neslyšel tedy urážky na adresu Zidanových nejbližších, které údajně vedly ke zkratu francouzského kapitána. "Jestli něco řekli, určitě by se to dalo zjistit z videa. Nicméně to nemůže být omluva pro Zidanovu reakci," řekl Elizondo.

V kritické chvíli si nepřipouštěl, že vytažením červené karty definitivně ukončí kariéru někdejšího nejlepšího fotbalisty světa. "Rozhodčí pracuje s dvaadvaceti hráči, nezajímá se o jejich jména. Nemůžete přemýšlet o tom, že vylučujete Zidana v posledním zápase jeho kariéry," vrátil se k verdiktu, který učinil na základě upozornění čtvrtého rozhodčího.

Elizondo za tři roky dosáhne věkového limitu pro mezinárodní rozhodčí, takže už nemůže pomýšlet na další mistrovství světa. Možná i proto chce ukončit kariéru. "Dosáhl jsem jako rozhodčí všech svých cílů. Je na čase, abych předal dál, co jsem se naučil," dodal Jihoameričan.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006