Rubriky:

MS 2006

Píseň o Zidanově hlavičce je letním hitem francouzské hitparády

1. srpna 2006 13:26 - PAŘÍŽ

Trojice francouzských fotbalových fanoušků se rozhodla vyrovnat s finálovou porážkou svých hrdinů na mistrovství světa po svém a složila píseň s názvem "Hlavička" odkazujícím na zkrat kapitána Zinédina Zidana v prodloužení. Tři týdny po šampionátu se ze skladby stal hit letošního léta ve Francii, velký zájem je o ni na internetu i v obchodech.

Trojice kolegů z malé nahrávací společnosti Plage Records, která se obvykle zabývá hudbou k reklamám, složila píseň během půlhodiny den po finálové prohře s Itálií na penalty. Zakladatelé firmy Emmanuel a Sebastien Lipszycovi a skladatel Franck Lascombes tak prý ze sebe chtěli setřást frustraci z porážky, kvůli níž se nemohli soustředit na normální práci.

Píseň si můžete poslechnout například ZDE:

Píseň v rozverném karibském rytmu s originálním názvem Coup de Boule nejprve zveřejnili na internetu a skladba brzy zaplavila e-mailové schránky po celé zemi. Rázem se z ní stala nejstahovanější hudební nahrávka, za uplynulé dva a půl týdne si ji do svých počítačů nahrálo přibližně 80 tisíc lidí. Podle Warner Music, která se po počátečním úspěchu ujala distribuce, se navíc stala nejprodávanějším singlem ve Francii, vévodí i vyzváněcím melodiím pro mobilní telefony.

Vtípek pro přátele

Autory takový úspěch šokoval. "První překvapení bylo, když jsme to dvě hodiny po umístění na internet slyšeli hrát v rádiu," řekl Emmanuel Lipszyc. "Nemysleli jsme, že to bude hit. Měl to být jen vtípek pro přátele," dodal.

Společnost Warner Music ovšem vzala tento žert vážně a už dokonce chystá verzi Hlavičky v italštině, španělštině a japonštině. Singl by chtěla distribuovat ve 20 zemích po celém světě.

Líbí se vám píseň trojice francouzských fanoušků?
Hlasujte v anketě Sport.cz!

Autory však více než zájem fanoušků a úspěch zajímá, jak na píseň zareaguje Zidane. "Doufám, že se nenaštve. Myslím, že to už musel slyšet, ale zatím nemáme žádné ohlasy," uvedl Lipszyc.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006