Španěl Marchena vyrovnal Garrinchův rekord v neporazitelnosti

INNSBRUCK

Španělský fotbalista Carlos Marchena vyrovnal rekord v počtu reprezentačních zápasů bez porážky za sebou. Výhra 3:2 v přípravném utkání před mistrovstvím světa nad Saúdskou Arábií byla již jeho 49. duelem bez prohry a v historických tabulkách se dotáhl na slavného Brazilce Garrinchu.

Třicetiletý obránce Valencie, který se na hřiště dostal v 60. minutě, si připsal 57. start v národním týmu. Garrinchův rekord by mohl překonat ve čtvrtečním přípravném duelu s Jižní Koreou.

Španělské vítězství se nerodilo vůbec lehce. Úřadující mistři světa a favorité na titul sice po trefě Hausauího dokázali díky Davidu Villovi a Xabimu Alonsovi skóre otočit, v 74. minutě ale vyrovnal Al Numari. O výhře Španělska rozhodl až ve druhé minutě nastavení Fernando Llorente.

Významného milníku dosáhl také brankář Iker Casillas. Devětadvacetiletý gólman Realu Madrid nastoupil ke 103. zápasu ve španělském dresu a posunul se na druhé místo v tabulce reprezentačních startů. Vedoucí Andoni Zubizarreta má na kontě 126 zápasů.

V dalším přípravném utkání remizovali slovenští fotbalisté s jiným účastníkem mistrovství světa Kamerunem 1:1. Do zápasu v rakouském Klagenfurtu nezasáhla největší hvězda afrického týmu útočník Samuel Eto'o z Interu Milán, který dostal delší volno po vítězném finále Ligy mistrů.

Skóre otevřel už v 6. minutě Kamil Kopúnek. V úvodu druhé půle mohli jít Slováci do dvoubrankového vedení po střele Stanislava Šestáka, která se podle televizních záběrů odrazila od břevna za brankovou čáru, rozhodčí však gól neuznali.

O vyrovnání se postaral pět minut před koncem Eyong Enoh. Záložník Ajaxu tak po dvou zápasech ukončil čekání Kamerunu na vstřelenou branku.

Přípravná fotbalová utkání:
Klagenfurt: Slovensko - Kamerun 1:1 (1:0)
Branky: 6. Kopúnek - 85. Eyong.
Klagenfurt: Srbsko - Nový Zéland 0:1 (0:1)
Branky: 23. Smeltz.
Oslo: Norsko - Černá Hora 2:1 (1:0)
Branky: 44. Grindheim, 89. Höiland - 81. Vučinič.
Anif: Moldavsko - SAE 2:3 (1:2)
Branky: 14. Tigirlas, 80. Bugajov - 25. Džumaa, 31. Šehhi, 89. Chalil.
Kielce: Polsko - Finsko 0:0
Innsbruck: Španělsko - Saúdská Arábie 3:2 (1:1)
Branky: 31. Villa, 60. Xabi Alonso, 90.+2 Llorente - 17. Hausauí, 74. Al Numari.
Reykjavík: Island - Andorra 4:0 (1:0)
Branky: 32. z pen. a 51. Helguson, 57. Gunnarson, 89. Sightorsson. ČK: 70. Garcia (And.)
Bischofshofen: Ázerbájdžán - Makedonie 1:3 (0:1)
Branky: 90. Mammadov - 8. Trickoviski, 66. vlastní Sadygov, 88. Gurovski.
Stockholm: Švédsko - Bosna a Hercegovina 4:2 (1:0)
Branky: 68. a 82. Olsson, 44. Toivonen, 90. Berg - 47. Salihovič, 90. Misimovič.
Lvov: Ukrajina - Rumunsko 3:2 (1:0)
Branky: 15. Alijev, 75. Konopljanka, 78. vlastní Tamas - 54. Tamas, 63. Niculae.
Budapešť: Maďarsko - Německo 0:3 (0:1)
Branky: 5. Podolski z pen., 69. Gomez, 72. Cacau.
Filadelfie: USA - Turecko 2:1 (0:1)
Branky: 58. Altidore, 75. Dempsey - 27. Arda.