Fotbalisté Anglie vyhráli, přestože góly stříleli jen Japonci

Fotbalisté Anglie v posledním přípravném utkání před odletem do Jihoafrické republiky porazili dalšího účastníka mistrovství světa Japonsko 2:1. Všechny branky ve Štýrském Hradci vstřelili hráči asijského týmu, kteří si ve druhém poločase dali dvě vlastní góly.

Skóre otevřel už v sedmé minutě obránce Tulio. Vyrovnat mohl po přestávce Frank Lampard z penalty nařízené za hraní rukou ve vápně, záložníka Chelsea ale vychytal brankář Eidži Kawašima.

Anglie se sice většinu zápasu trápila, přesto se v 72. minutě dočkala vyrovnání, když si Tulio srazil hlavou do branky centr střídajícího Joea Colea. Štěstí stálo při výběru trenéra Fabia Capella i o jedenáct minut později, tentokrát vlastního brankáře překonal tečí Judži Nakazawa.

Nepřesvědčili ani vicemistři světa Francouzi, kteří remizovali 1:1 s Tuniskem. Tým trenéra Raymonda Domenecha prohrával od 5. minuty, kdy se trefil Džemá. Francouzi se stále trochu trápili s novým rozestavením 4-3-3, ve kterém hrají od středečního duelu s Kostarikou, přesto se jim podařilo vyrovnat. Po hodině hry se o to postaral obránce William Gallas.

Nepříliš vydařenou premiéru na lavičce Pobřeží slonoviny má za sebou švédský trenér Sven-Göran Eriksson. Jeho tým sice v duelu v Evian-les-Bains vedl 15 minut před koncem nad Paraguayí 2:0, nakonec ale remizoval 2:2.

"Slony" poslali do vedení Didier Drogba a Soulemayne Bamba, remízu zařídil střídající Lucas Barrios a Aureliano Torres.