Vuvuzely byly málo hlasité, rozčiloval se gólman JAR Khune

JOHANNESBURG

Ačkoli jihoafričtí fanoušci troubili v průběhu celého zahajovacího zápasu mistrovství světa na vuvuzely, brankáři Itumelengovi Khunemu to bylo málo. Gólman domácího výběru po remíze 1:1 s Mexikem dokonce tvrdil, že domácí prostředí na stadionu v Johannesburgu měl spíš středoamerický celek.

Brankář fotbalistů Jihoafrické republiky Itumeleng Khune

"Jsem zklamaný, protože jsem doufal, že uslyším víc vuvuzel. Zatím to nebylo dostatečné. Lidé, kteří dělali největší hluk, byli Mexičané. Jako kdyby byli doma spíš oni," uvedl Khune.

Nenáviděná trubka vuvuzela v rukou jihoafrického fanouška, to by měla být výrazná opora pořadatelského týmu na MS...foto: Reuters/Siphiwe Sibeko

Hladina hlasitosti typických jihoafrických trumpet se zvýšila v 55. minutě, kdy se domácí dostali do vedení, po vyrovnání Mexičanů jedenáct minut před koncem zase trochu odumřela. "Naší výhodou by měl být dvanáctý hráč, to znamená fanoušci s vuvuzelami. Takže doufám, že to příště bude lepší," popíchl gólman Khune fanoušky před středečním duelem s Uruguayí.