Rubriky:

Stalo se

U Brazilců to vře. Trenér zakázal hráčům rozhovory, Robinho ale neposlechl

10. června 2010 12:48 - JOHANNESBURG

Šampionát ještě nezačal a v brazilském táboře to začíná vřít. Největším hvězdám týmu se totiž přestává líbit soubor zákazů a příkazů, které vydal trenér Dunga a jež podle něho mají jediný cíl - udržet v mužstvu absolutní koncentraci na nastávající boje. Proto třeba zakázal všem svým svěřencům, aby v průběhu mistrovství poskytovali novinářům exkluzivní rozhovory. Jenže Robinho jeho příkaz porušil ještě před šampionátem...

Kázeň, disciplinu a absolutní se podřízení jeho příkazům staví trenér brazilské fotbalové reprezentace Dunga na první místo. Na hřišti i mimo něj. Proto také hráčům zakázal, aby během světového šampionátu v Jižní Africe poskytovali jakékoli individuální rozhovory.

„Odvádí je to od koncentrace. A my přijeli, abychom tenhle šampionát vyhráli,“ zdůvodňoval svůj příkaz krajně rozhořčeným novinářům. Marně největší hvězdy jeho týmu protestovaly, zbytečně namítaly, že jsou dospělí a vědí, co mohou a nemohou.

„Chci mít s novináři jenom dobré vztahy, protože mně v kariéře moc pomohli,“ namítal třeba Kaká, ale ani on nepochodil. Proto alespoň veřejně ironizoval slova trenéra, že každý trénink sleduje 300 novinářů, z nichž každý chce udělat vlastní rozhovor a kam by jeho mužstvo přišlo, kdyby každému vyhovělo.

„Pak bychom nedělali nic jiného, než si povídali z třemi stovkami žurnalistů,“ rozčiloval se Dunga. „Nebylo jich tady tři sta, ale jen dvě stě devadesát,“ sarkasticky reagoval Kaká.

Brazilec Robinho (vpravo) oslavuje se svým spoluhráčem Kaká branku do sítě Paraquaye v kvalifikačním utkání o postup na MS v JAR.Brazilec Robinho (vpravo) oslavuje se svým spoluhráčem Kaká branku.foto: Reuters/Sergio Moraes

Prvním hráčem, který trenérův příkaz porušil, je nezkrotný útočník Manchesteru City hostující v Santosu Robinho. Ten se totiž společně se záložníkem Elanem vydal během volného dne do nákupního centra v ulici Nelsona Mandely, kde se potkali s reportérem Radia Globo Mauro Navesem. Zatímco Elano žádost o rozhovor odmítl, Robinho se usadil a pro posluchače nejpopulárnější brazilské rozhlasové stanice se rozpovídal.

Ví totiž moc dobře, jaká je moc médií... Vždyť s pomocí novinářů si vytrucoval přestup z Realu Madrid do Manchesteru City a naposledy i hostování v Santosu.

Dungu to samozřejmě vytočilo na nejvyšší mez, ale zatím potrestal Robinha jen důtkou. Ten reagoval po svém - navzdory dalšímu z trenérových příkazů žongloval před kameramany a fotorepotéry s míčem a ukazoval, co všechno s ním dovede. Předváděl prostě podobné show, jako Ronaldinho na posledním světovém šampionátu v Německu před čtyřmi lety, i když to hráči mají zakázané.

„Zatím v naší výpravě panují dobré vztahy, ale je otázkou, jak se na nich trenérovy příkazy a excesy některých hráčů projeví v dalších dnech a týdnech. Už teď napětí houstne a to jsme pohromadě teprve měsíc,“ vynesl brazilským žurnalistům jeden z členů vedení.

zp, Sport.cz

Časová osa: Stalo se

Filtr článků - Stalo se