Rubriky:

Stalo se

Francouzský tisk už fotbalistům nevěří, experti kritizují trenéra

18. června 2010 09:19 - PAŘÍŽ

Výrazná skepse zavládla dnes ve francouzském tisku poté, co francouzští fotbalisté ve čtvrtek prohráli na mistrovství světa s Mexikem 0:2 a jsou blízko vyřazení už v základní skupině. Média fotbalistům moc nevěří, kritizují jejich nevýraznou hru a společně s experty zpochybňují některá rozhodnutí trenéra Raymonda Domenecha.

 

Julie Jacobson, ČTK/AP

Sportovní deník L'Équipe nazývá obhájce stříbra ztroskotanci, kteří sice "ještě nesedí v letadle směr Paříž, ale jejichž charterový let je už v podstatě připraven". I kdyby 22. června porazili domácí JAR, nemusí to znamenat postup - budou muset čekat, zda druhý zápas ve skupině Mexiko - Uruguay jeden z těchto týmů vyhraje. V případě remízy totiž postoupí právě tato dvě mužstva.

Deník Le Parisien konstatuje, že osud francouzského týmu po debaklu s Mexikem "visí na vlásku". Celá Francie by prý měla "zapálit hromničky" a modlit se za své fotbalisty vzhledem k tomu, jak komplikovaně jsou postupové karty nyní rozdány.

Kolektivní ztroskotání

Le Parisien kritizuje defenzivu, na kterou Domenech na šampionátu vsadil, za čtvrteční zápas především obránce Abidala. "Ztroskotání francouzského týmu ale bylo kolektivní," píše dále list. Podle něj ani ofenzivní řada vůbec nepřispěla k tomu, aby se francouzská jedenáctka vydala správnou cestou.

"Modří prohráli. Kalich hořkosti musí vypít až do dna," poznamenal deník Le Monde. Cituje fotbalové legendy, které nezůstaly s kritikou pozadu. Například Zinédine Zidane prohlásil, že Francie nehrála dobře a že je jejím výkonem zklamán. Kritizoval také některá rozhodnutí Domenecha, například to, že nechal na lavičce náhradníků záložníka Yoanna Gourcuffa.

Deník Libération vidí jako málo pravděpodobné, že by se týmy Mexika a Uruguaye ve vzájemném zápase rvaly o vítězství, když oběma remíza pohodlně zajistí postup. "Modří jsou na 99 procent na mistrovství ze hry," soudí list. I podle něj je nyní nezbytné "koupit hromničky". Francouzi už mohou jen doufat ve šťastnou shodu okolností. Je to ovšem tak málo pravděpodobné, jako slavit Vánoce o Velikonocích, uzavírá Libération.

ČTK

Časová osa: Stalo se

Filtr článků - Stalo se