Rubriky:

MS 20

Živě

Na hřišti to bude jiskřit, slibují před semifinále mladíci

17. července 2007 07:34 - EDMONTON

Bitvu na ostří nože očekávají v semifinále mistrovství světa do 20 let čeští fotbalisté. V souboji o finále s dalším překvapivým postupujícím ze čtvrtfinále Rakouskem nemusejí Češi hledat zvláštní motivaci. Možnost zahrát si o zlato na světovém šampionátu nepřichází každý den. “Bude to naše nejtvrdší utkání na turnaji, to můžu slíbit už teď,“ říká bojovně Martin Fenin.

Přestože podle českých fotbalistů není obvykle rivalita s Rakouskem tak velká, vidina jistoty medaile bude dostatečnou motivací. „Na hřišti to bude jiskřit, vždycky to je vyhecovaný zápas. A my půjdeme za vítězstvím,“ upozorňuje na odhodlání Jakub Mareš.

Výjimečné utkání očekává i obránce Ondřej Kúdela. „Chceme dojít do finále. Takže teď je pro nás hlavní cíl porazit Rakousko. Bude to prestižní zápas, přeci jen se hraje o finále mistrovství světa,“ uvedl sparťanský fotbalista.

Rakousko se do semifinále dostalo podobným stylem jako Češi. Zodpovědná obrana eliminovala ofenzívu soupeře a využití nabídnutých šancí přineslo kýžený postup. „Hrají podobný fotbal jako my. Tenhle soupeř by nám mohl vyhovovat. Čekám víc otevřené utkání s více útočením,“ popisuje očekávaný průběh Kúdela.

Více ofenzivní pojetí předpokládá i kapitán týmu. „Víme z Eura, co na ně platí. Určitě by bylo lepší trošku útočnější pojetí,“ vzpomněl na loňskou výhru 3:1 Jan Šimůnek. Zápas Rakousko - Česko začíná v noci na čtvrtek v 1:45 SELČ.

Tomáš Fliegl (Edmonton), Sport.cz

Časová osa: MS 20

Filtr článků - MS 20