Rubriky:

MS 20

Mladíci si přesun na finále zpříjemnili diskotékou na letišti

20. července 2007 08:00 - TORONTO

Poslední přesun na mistrovství světa do 20 let mají za sebou čeští fotbalisté. Ti ve čtvrtek brzy ráno zamířili na letiště v Edmontonu, odkud je čekala cesta do místa nedělního finále - Toronta. Tam se utkají podle očekávání s Argentinou. Další a poslední cesta už bude mířit z Toronta do České republiky.

Mladíci si z letištního terminálu udělali diskotéku a ostatním cestujícím zkrátili čekání muzikou. Prostory tak zněly melodické hity jako moderní předělávka třicet let starého hitu Hafanana od Afric Simone. Pochopení pro fotbalisty měl i personál, a tak si mohli všichni do odletu poslechnout moderní rytmy.

Do těch se nejvíce vlnili nečekaně 79tiletý vedoucí výpravy Rudolf Baťa a obránce Ondřej Mazuch. Ten je přitom spoluhráči označován za největšího flegmatika v týmu.

V ostrém kontrastu s dobrou náladou českého týmu byla druhá výprava, přesouvající se do Toronta. Stejným spojem jako Češi totiž cestovali i Rakušané, které ve čtvrtečním semifinále svěřenci Miroslava Soukupa porazili 2:0. Rakouská ekipa má stejně jako ta česká červené soupravy, lehce rozpoznat se ovšem dala podle zasmušilých výrazů ve tváři.

Plánovaný dvousetminutový let trávili fotbalisté porůznu. Většina z nich dospávala brzké vstávání, ostatní hráli hry nebo poslouchali muziku. Náladu jim nezkazilo ani nečekané prodloužení letu, stroj s oběma výpravami přistál na torontském letišti o hodinu později oproti původnímu plánu.

Následoval rychlý přesun do hotelu Westin a seznámení s Národním fotbalovým stadiónem. Tam v neděli Češi vyběhnou k finálovému zápasu a budou bojovat o zisk historického zlata.

Tomáš Fliegl (Toronto), Sport.cz

Časová osa: MS 20

Filtr článků - MS 20