Rubriky:

MS 20

Dovalilovi radost z výhry nad Kostarikou kalí řada českých chyb

4. října 2009 11:00 - ALEXANDRIE

Fotbaloví reprezentanti do 20 let na světovém šampionátu v Egyptě splnili svůj další cíl a po vydřené výhře 3:2 nad Kostarikou se udrželi na druhém místě skupiny, jak si přáli. Jejich kouč Jakub Dovalil ale ani po povedeném obratu nijak nejásal. Na jeho vkus udělali čeští mladíci hodně chyb hlavně v defenzivní fázi a zbytečně si zápas zkomplikovali. Zároveň věří, že nedostatky odstraní do úterního osmifinále s Maďarskem.

"Výsledek je dobrý, ale výkon nebyl nijak slavný. Bylo to takové střídavě oblačné, v takových sinusoidách. Viděl jsem tam hodně nedostatků především v defenzivní části. Není možné, aby soupeř čtyřikrát nebo pětkrát šel sám na bránu. Hodně nás podržel i brankář Vaclík," řekl Dovalil. "Na druhou stranu si musíme vážit toho, jak kluci ten zápas otočili. To nás může psychicky posílit do dalších bojů," připomněl Dovalil překotný vývoj, kdy Češi nejprve vedli, po změně stran nechali Kostariku jít do vedení, aby v závěrečné čtvrthodině znovu dvěma brankami strhli vítězství na svoji stranu.

"Ale na můj vkus to bylo zbytečně nervózní, z toho asi pramenily i naše chyby," přemítal český kouč. Občasné výpadky přičetl i tomu, že Češi před zápasem hodně toužili po tom, aby se udrželi na druhém místě skupiny, protože mohli zůstat v Alexandrii a vyhnuli by se dalšímu cestování. "Možná se to na týmu podepsalo. Přece jenom jsme si přáli, abychom zůstali tady a neztratili den při dalším přesunu. Teď ušetříme nějaké síly a dobře zregenerujeme," plánoval Dovalil.

Po zápase s Kostarikou byl rád, jak mu vyšel tah s nasazením útočníka Jana Chramosty, který se při své premiéře na mistrovství blýskl dvěma zásahy. "Jsem rád, že to Honzovi takhle vyšlo, už v tréninku bylo vidět, že má formu," radoval se Dovalil, který bude doufat, že se uzdraví další forvard Michael Rabušic. Autora branky v úvodním duelu s Austrálií trápí horečka, další útočník Tomáš Pekhart už dokonce se zraněnou nohou odcestoval domů.

Dovalilovi zatrnulo

Během zápasu Dovalilovi prý trochu zatrnulo, když Kostarika po hodině hry slavila druhým gólem dočasný obrat. V tu chvíli by to znamenalo, že by Češi šli ze třetího místa na domácí Egypt, který pod vedením českého kouče Miroslava Soukupa zažívá velkou euforii po poslední výhře 4:2 ve skupině nad Itálií. Takový scénář se ale nakonec neuskutečnil.

"Ale malá dušička možná byla i v Mírovi (Soukupovi), ani on by asi nechtěl jít na nás hned v osmifinále," uvažoval Dovalil s úsměvem. I Češi si prý rádi počkají na souboj s domácími až do dalších kol vyřazovacích bojů. "Je fakt, že teď jsou na koni, když porazili Italy. Neměli bychom to jednoduché před 70 tisíci diváků," uvedl Dovalil.

O úterním soupeři Maďarsku prý má dobrý přehled, zná jej z tři roky starého mistrovství Evropy sedmnáctiletých a loňského ME devatenáctek, kde se Češi i Maďaři shodně představili. "Poznatků máme dost, to ale asi platí i naopak. Máme záznamy všech jejich zápasů na mistrovství, teď na to musíme sednout a analyzovat jejich hru. Jisté je, že mají hodně silný tým. Potvrzují to dlouhodobě," řekl Dovalil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 20

Filtr článků - MS 20