Rubriky:

MS 2014

Vyjukaný benjamínek Vydra: Snad nebudu muset Čechovi a spol. zpívat jako mazákům ve Watfordu

29. srpna 2012 17:51

V dresu druholigového anglického Watfordu odehrál útočník Matěj Vydra v nové sezóně čtyři zápasy. Dobré výkony podtrhl dvěma důležitými góly, získal si italského kouče Gianfranca Zolu a podle všeho i trenéra české reprezentace Michala Bílka, který dvacetiletého fotbalistu vůbec poprvé nominoval do áčka.

 

Stanislav Peška, ČTK

Měl jste nějaké signály, že budete nominován?

Vůbec mě to nenapadlo, nic jsem dopředu netušil. Když trenér Bílek oznámil nominaci, volal mi to můj agent Ondrej Chovanec. Byl jsem z toho hodně překvapen.

Co pro vás pozvánka znamená?

Splnění snu, který má asi každý mladý fotbalista. Na sraz pojedu natěšený, ale i s respektem.

Čím si myslíte, že jste Michala Bílka zaujal?

To je spíš otázka pro něj. Moji minulou sezónu ovlivnilo zranění, v létě jsem odešel z Udine do Watfordu a začal jsem hrát. Vyšly mi tři zápasy ze čtyř a trenér mě povolal do nároďáku. Nečekal jsem, že to vezme takhle rychlý spád. Vím, že máme teď trochu problémy s útočníky, tak asi proto nominoval mě i Kadlece, kterému taky vyšel začátek sezóny.

Znáte vlastně někoho z reprezentačního áčka?

Právě Kadlece, se kterým jsme se naposledy potkali na dvou zápasech v jednadvacítce. A Hušbauera. S tím jsme hráli ještě v Jihlavě.

Na koho se nejvíc těšíte?

Jsem zvědavý na Čecha, jaký bude. Nikdy jsem se s ním nesetkal. Jen s Danem Pudilem jsme nedávno v Londýně potkali Tomáše Rosického. Máme tréninková centra vedle sebe.

Věříte, že si alespoň v jednom ze dvou zápasů zahrajete?

Spíš tam jedu sbírat zkušenosti, zjistit, jak to v áčku chodí. A větší šanci vidím, že bych si mohl zahrát v přípravě proti Finsku. Trošku mě mrzí, že jsme z Watfordu nemohli jet oba s Danem Pudilem, který by mi všechno usnadnil, protože toho v nároďáku už dost odehrál. Ale on se tam podle mě za chvilku zase dostane.

Nemáte obavy z nějakých nováčkovských rituálů?

Vůbec nevím, co mě čeká. Ve Watfordu jsme museli na soustředění jako nováčci zpívat. Tam to bylo v pohodě, protože mi spoluhráči nerozuměli. Dal jsem „Kdyby byl Bavorov" a strašně se smáli, udělal jsem z toho takovou srandu... Tak tady to snad po mně chtít nebudou.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..