Dva ztracené body naženeme jinde, věří kapitán národního týmu Čech

Jsou nuloví se vším všudy. Počtvrté z pěti zápasů po mistrovství Evropy nedala fotbalová reprezentace gól, z toho potřetí remizovala 0:0. Kapitán národního týmu Petr Čech si představoval rozjezd kvalifikace mistrovství světa 2014 v Brazílii jinak, domácí plichta s Bulharskem je výraznou ztrátou v postupových plánech. "Věřím, že dva body, které jsme teď ztratili, naženeme někde jinde," doufá Čech.

Brankář fotbalové reprezentace Petr Čech.

Na cestě do Brazílie přišel první problém, remíza s Bulharskem.

Ztratili jsme dva body v domácím prostředí, určitě jsme nechtěli uhrát remízu. Komplikace to je, sedm bodů by bylo příjemnějších. Bod z Dánska bereme, zvenku je plusový. Domácí remíza s Bulhary, to se ukáže až na konci. Samozřejmě je škoda, že jsme odevzdali dva body.

Po podzimu jste chtěli mít sedm bodů. Získali jste jich jenom pět.

Máme problém, doma jsme potřebovali vyhrát. Ale pět bodů po třech zápasech není tragédie. Věřím, že dva body, které jsme teď ztratili, naženeme někde jinde.

Proč jste Bulhary nedostali pod větší tlak?

Velice dobře drželi míč, nedostávali nás do hry. Soupeř chvílemi polehával, chvílemi hledal míč v autu - a pětadvacet minut bylo pryč. Čas ubíhal, nic se nedělo a nervozita přibývala, zatímco jejich motivace stoupala. Nedokázali jsme je dostat po presinku pod větší tlak, aby udělali víc chyb.

Určitý tlak přišel až v závěru.

V posledních dvaceti minutách začali Bulhaři dělat víc chyb. Donutili jsme je k tomu a pak přišel tlak. Bohužel jsme balon nedokázali dotlačit do brány. Pozitivem je, že jsme neinkasovali, defenzivu jsme zvládli na výbornou. Atmosféra v hledišti byla velice dobrá, lidí přišlo dost. Občas také pískali, ale to není nic, co by se nemohlo na stadiónu objevit.

A co šance soupeře? V každém poločase měl jednu velkou.

V prvním případě nám pomohlo, že míč prošel rovnou kolem brány a netečovali to. Hlavičku ve druhém poločase špatně trefil - a to bylo velké štěstí.

Itálie po podzimu uniká, její pronásledovatelé spolu remizují. Nemáte obavy, že právě skupina B bude ta jediná, v níž nebude druhé místo stačit ani na baráž...?

Věřím, že se to nestane. Uvidí se až v konečném účtování. Zápasy ve skupině jsou vyrovnané, ztrácejí i ostatní. Jedeme dál, máme slušně rozjetou kvalifikaci.