Rubriky:

MS 2014

Liberecký Rambo myslí na dovolenou, ale kvůli reprezentaci by ji zrušil. Byla by to pro mě čest, přiznal Rabušic

28. května 2013 18:12 - Liberec

Byla to idyla, když reprezentační kouč Michal Bílek zvěstoval fotbalovému národu jedenadvacet jmen, jež vybral na kvalifikační duel o postup na světový šampionát 2014 proti Itálii. Z hráčů, které si vyhlédl, totiž žádný nechyběl, takže konečně mohl snít o tom, že bude mít k dispozici všechny své vyvolené, gólmanem Čechem počínaje a kapitánem Rosickým konče. Příprava na squadru však ještě nezačala a už se vynořily problémy. Mladý útočník Matěj Vydra se totiž v pondělním finále druhé anglické ligy mezi Watfordem a Crystal Palace zranil a nad jeho startem proti italskému soupeři se vznáší velký otazník.

 

Petr Horník, Právo

Idyla končí, první komplikace začínají. Legionář z Watfordu Matěj Vydra nejprve laboroval s zhmožděným svalem a musel se proto na duel s Crystal Palace šetřit, v utkání o postup do Premier League si ošklivě poranil kotník a sám pochybuje, že bude do kvalifikačního zápasu s Itálií, který se hraje 7. června na pražské Letné, fit.

„Uvidím, co řeknou lékaři v Praze, ale moc optimisticky to nevidím, neboť kotník hodně bolí," hlásil Vydra manažerovi reprezentace Vladimíru Šmicrovi.

„Byla by to nepříjemná komplikace. Dvě náhradní alternativy ale máme nachystané. Pekharta a Rabušice, kterého už nějakou dobu sledujeme," reagoval Šmicer.

Liberecký Rambo, jak spoluhráči Rabušicovi přezdívají, o úvahách manažera a trenéra nic nevěděl. V klidu trénuje se Slovanem, s nímž se chystá na závěrečný sobotní ligový duel s Příbramí.

O zájmu reprezentačních trenérů nevěděl

„O reprezentaci nepřemýšlím, nikdo mě zatím ani nekontaktoval," reagoval, když se od Sport.cz dozvěděl, že v případě Vydrovy absence má do reprezentace velmi blízko.

„Počítám s dovolenou, kterou už mám naplánovanou. Kdybych ji ovšem musel rušit kvůli reprezentaci, byla by to pro mě velká čest," ujistil Rabušic s rozzářenýma očima po úterním tréninku.

V této sezóně Gambrinus ligy vstřelil Rabušic osm gólů. Všechny v posledních šesti jarních kolech!

zp, dos, Sport.cz

Kterého útočníka by měl trenér Bílek povolat na kvalifikační duel o postup na MS 2014 s Itálií, pokud by zranění Matěje Vydry bylo vážnější?

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..