Žijeme a budeme se rvát, co nám budou síly stačit, slibuje Rosický po remíze s Italy

dos, zpSport.cz

Vytoužený výsledek měli blíž, než možná sami čekali. Čeští fotbalisté si vytvořili proti vicemistrům Evropy z Itálie šance, trefili tyč, ale nakonec získali za remízu 0:0 na Letné jen bod. Mistrovství světa 2014 v Brazílii je pro národní tým hodně daleko. „Stále žijeme, ale kdybychom vyhráli, byla by naše situace mnohem lepší,“ litoval kapitán Tomáš Rosický.

Český záložník Tomáš Rosický během utkání kvalifikace MS proti Itálii.

Berete to tak, že jste získali bod v utkání, v němž jste měli na výhru?

Moc nás to mrzí, protože jsme měli dost příležitostí, abychom gól dali. Na druhou stranu to však byl pěkný zápas pro diváky proti výbornému mužstvu.

Co získaný bod vzhledem k situaci ve skupině znamená?

Že žijeme a budeme se rvát, co nám budou síly stačit. Nic víc to zatím neříká. Kdybychom vyhráli, tak by naše situace byla mnohem lepší.

Věděli jste, že potřebujete ještě čtyři výhry. A ty jste si nechali na čtyři poslední zápasy...

Je nám jasné, že musíme zbytek zápasů vyhrát, abychom se do baráže dostali. A to platí i pro odvetu v Itálii.

Útočili jste, na vaši hru se zase dalo dívat.

Věděli jsme, že strašně potřebujeme vyhrát. Proto jsme chtěli útočit a chystali se na to celý týden. Příprava byla dobrá a jen škoda, že jsme to nezužitkovali.

Středová řada fungovala, s tím můžete být spokojený.

Kombinovali jsme dobře, ale mohli jsme některé situace řešit lépe. Kdybychom to dokázali, tak bychom se dostali do velkého přečíslení a možná kýžený gól dali.

Začali jste slušným náporem, ale netrval ani půl hodiny.

Není snadné hrát s vicemistry Evropy. Je to velice kvalitní soupeř. Od třicáté minuty bylo vidět, že nás kombinací zatlačili až na naše vápno a do konce poločasu jsme s tím měli problémy. I když jsme však byli v defenzivě, do šance jsme je nepouštěli.

Jak se vám zamlouval nový útočník na hrotu Kozák?

Odehrál výborný zápas. Rval se ze všech sil. Jen škoda, že nedal gól. Kluci to vůbec zvládli skvěle a mohu jenom pochválit všechny, co hráli. Každý to skvěle odpracoval. Stála proti nám taková velká jména a skoro se nedostala do šancí. To nás těší.

Podali jste nejlepší výkon od loňského mistrovství Evropy, souhlasíte?

Je to možné, ale když jste na hřišti, tak nad takovým srovnáním nepřemýšlíte a chcete vyhrát. Teď je odstup od utkání hodně malý, možná to zhodnotíme příště.