Rubriky:

MS 2014

Bílek na pokračování kvalifikace povolal ke svým vyvoleným i Kušníra a Morávka

28. srpna 2013 10:53 - Praha
(Aktualizováno: 28. srpna 2013 12:12)

Svým vyvoleným bezmezně důvěřuje, takže v nominaci na klíčové pokračování kvalifikace o postup na světový šampionát 2014 v Brazílii neměl ke změnám důvod. Před zářijovou konfrontací s Arménií a Itálií tudíž sáhl reprezentační trenér Michal Bílek vlastně jen ke kosmetickým úpravám svého kádru. A to byl ještě k některým donucen, neboť kupříkladu Hübschman si stále léčí zánět rohovky a zatím netrénuje. I proto ho kouč národního týmu musel ke své lítosti v nominaci oželet.

 

www.slovanliberec.cz

Už po srpnové generálce v Maďarsku, kde reprezentace po víc než solidním výkonu uhrála remízu, avizoval trenér Michal Bílek, že pro kvalifikační duely s Arménií (6. září v Praze) a s Itálií (10. září v Turíně) žádné velké změny v nominaci nechystá.

Slovo dodržel, osmnáctičlenný kádr z Budapešti pochopitelně rozšířil o Petra Čecha a Tomáše Rosického, tedy dva legionáře, které pro přípravu v Maďarsku omluvil. Teď je samozřejmě vítá s otevřenou náručí.

"Pochopitelně, vždyť Čech je naším klíčovým hráčem, stejně jako Rosický, jenž začal novou sezónu v Arsenalu ve vynikající formě," kvitoval návrat nejzkušenějších reprezentantů Bílek, který navíc do svého kádru zařadil dvě staronové tváře - libereckého obránce Ondřeje Kušníra a legionáře z bundesligového Augsburgu Jana Morávka.

O nominaci si oba říkali už na jaře

„Kušnír hrál ve velmi dobré formě už v závěru jara, teď v ní pokračuje jak v lize, tak na evropské pohárové scéně. Na kraj obrany máme sice k dispozici Gebre Selassieho, jenž hraje bundesligu, ale potřebovali jsme toto místo zdvojit," vysvětloval tah Michal Bílek.

Stejné argumenty ho vedly i k povolání Morávka... „Přesně typ hráče, kterého do mužstva potřebujeme. V Augsburgu pravidelně nastupuje, měl dobrou formu na jaře a má ji i nyní, takže jsme ho do reprezentace zase pozvali. Zvláště, když z nominace vypadl Hübschman, který si pořád ještě léčí zánět rohovky a navíc pro první zápas s Arménií nemůžeme počítat s Daridou, jenž má stop pro žluté karty."

Trenér je v klidu, Vydra se neozval

Ze stejného důvodu chybí v Bílkově výběru i plzeňský Daniel Kolář. Ten už je sice nachystán ve slovinském Mariboru, aby případně zasáhl do odvety play off Ligy mistrů mezi domácím celkem a českým mistrem, jenže nějakou dobu byl pro zranění přece jen mimo hru.

„Neznamená to ovšem, že by z reprezentace vypadl. Jakmile bude fit, zase se do ní vrátí," potvrdil Bílek, že s Kolářem pochopitelně dál počítá.

Stejně tak předpokládá, že avizované zranění Matěje Vydry není tak vážné, aby na kvalifikaci s Arménií a Itálií nebyl k dispozici.

„Ještě jsem s ním sice nemluvil, ale máme takový zvyk, že jakmile jde o zranění vážné, hráč se okamžitě ozve. A Vydra z Anglie nevolal," zachovával klid trenér.

I Kadlecové nechávají Bílka v klidu

Ani nové angažmá obou Kadleců - Michalovo u Bosporu a Václavovo v bundeslize - v něm obavy nevyvolává.

"Viděl jsem Michalovy zápasy v dresu Fenerbahce. Není pro něho samo sebou jednoduché vyrovnat se s novým angažmá. Musí si zvyknout, ale v reprezentaci odváděl vždy maximum. Navíc s ním v národním týmu počítám na místo stopera," glosoval dosavadní účinkování Michala Kadlece v Turecku.

I sparťanského Václava Kadlece v jeho prvním zápase po přestupu do německého Frankfurtu Bílek sledoval. "Není pro něho jednoduché naskočit v rozjeté soutěži do mužstva, jemuž se navíc v úvodu bundesligy nedařilo. Svou roli ale zvládl při premiéře velice dobře."

Nominace české fotbalové reprezentace na kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa 2014 s Arménií (6. září v Praze) a Itálií (10. září v Turíně):   
První číslo uvádí počet startů, druhé počet vstřelených gólů   
Brankáři   
Petr Čech Chelsea 101 0
Jaroslav Drobný Hamburk 7 0
Tomáš Vaclík Sparta 1 0
Obránci   
Tomáš Sivok Besiktas 41 3
Michal Kadlec Fenerbahce 48 8
Theodor Gebre Selassie Brémy 24 1
Marek Suchý Spartak Moskva 12 0
David Limberský Plzeň 21 0
Václav Procházka Plzeň 1 0
Ondřej Kušnír Liberec 4 0
Záložníci
Tomáš Rosický Arsenal 91 20
Jaroslav Plašil Bordeaux 85 6
Petr Jiráček Hamburk 22 3
Vladimír Darida Plzeň 14 0
Josef Hušbauer Sparta 3 0
Jan Morávek Augsburg 3 0
Ondřej Vaněk Jablonec 1 0
Tomáš Hořava Plzeň 2 0
Útočníci   
Václav Kadlec Frankfurt 4 1
Matěj Vydra West Bromwich 8 2
Libor Kozák Lazio Řím 4 1
David Lafata Sparta 27 6
Michael Rabušic Liberec 1 0
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..