Rubriky:

MS 2014

VIDEO: Když neporazíme Arménii, situace bude kritická, říká Čech

2. září 2013 16:47 - Praha

Byl hrdinou pátečního Superpoháru proti Bayernu Mnichov, přesto brankář fotbalistů Chelsea Petr Čech na vysněnou trofej nedosáhl. Po dlouhé době si tak alespoň v Česku užil volný víkend s rodinou a teď už myslí jen na nadcházející reprezentační bitvy. „Arménie je pro nás zápasem roku, a když nevyhrajeme, situace by už byla kritická,“ tvrdí před pokračováním kvalifikace MS.

Sport.cz

Kolik podle vás bude stačit bodů na postup do baráže?

Počítám s variantou, že když vyhrajeme tři zápasy ze čtyř, tak to na baráž stačit bude. Teď před sebou máme v podstatě zápas o všechno. Abychom si udrželi naději na postup a měli vše ve svých rukách, musíme Arménii porazit. Je to klíčová bitva.

Je v silách týmu tři ze čtyř zápasů vyhrát?

Já tomu věřím. V minulosti už jsme hráli podobné zápasy s papírově silnějšími soupeři a dokázali jsme to. Můžeme vyhrát i čtyři zápasy ze čtyř, ale všichni víme, že to nebude nic lehkého. Hrajeme třikrát venku, navíc ohromně těžké utkání v Itálii. Tam by bylo ideální bodovat, neprohrát. Ale teď je klíčová Arménie, protože když tenhle zápas nezvládneme, tak by to bylo hodně špatné.

Berete to tak, že Arménie rozhodne o všem?

Rozhodne, jakým směrem se může český fotbal posunout. Když to nezvládneme, už nebudeme mít nic ve svých rukách. Buď budeme doufat v pomoc ostatních, nebo budeme koukat na baráž a následně samotný turnaj jen v televizi, což bychom nechtěli.

Arménie dokázala v kvalifikaci v červnu vyhrát 4:0 v Dánsku. Vystrašila vás tím?

My víme, že je to dobrý tým. Když se podíváme na zápas, který jsme hráli u nich, sice jsme vyhráli 3:0, ale tak jednoznačné to rozhodně nebylo. Oni byli v první půli lepší, ale branka nepadla a my dokázali po pauze dát tři góly.

V čem je Arménie nebezpečná?

Mají rychlý přechod do útoku. Když se dostanou do přečíslení, hrozí nebezpečí. Jejich hráči už nastupují v lepších týmech, už to není jen o jednom nebo dvou fotbalistech, kteří působí v lepších klubech. Třeba Mchitarjan dal teď v bundeslize za Dortmund dva góly Frankfurtu. Určitě k nám přijedou povzbuzeni tou výhrou v Dánsku a čekám stejně těžký zápas, jaký jsme hráli v Arménii. Oni mají bleskový přechod do útoku a hrát venku na brejky jim vyhovuje daleko víc.

V pátek nastoupíte bez Hübschmana, Daridy nebo Vydry. Je to velké oslabení?

Nedá se nic dělat. Máme tu zase jiné kluky, kteří se taky mohou ukázat. Věřím, že se s těmi změnami vypořádáme, kádr máme dostatečně široký.

Po týdnu se vrátíte do Edenu, kde jste hrál v pátek s Chelsea Superpohár. Nepřepadnou vás tam černé myšlenky?

Já myslím, že stadión za to nemůže. (úsměv) Prostě je náhoda, že to takhle vyšlo. Teď nás čeká úplně jiný zápas.

Už z vás vyprchalo zklamání po zápase s Bayernem?

Rozhodně ne. Myslím, že to bude stejné i za půl roku, protože je to zápas o pohár, který nemáte garantovaný každý rok. Kdybych věděl, že ho příští léto budu hrát znovu a mám šanci na reparát, tak by mě to tolik nemrzelo. Holt se musíme znovu pokusit vyhrát evropský pohár.

Podíváte se na Superpohár někdy ze záznamu?

Možná až skončím a bude čas bilancovat. V minulosti se moc nepitvám. Když jsme vyhráli Ligu mistrů, dostali jsme pamětní DVD a pořád ho mám v krabici... Ještě jsem se na to nekoukal.

S Bayernem bude hrát brzy Plzeň v Lize mistrů. Co byste hráčům Viktorie doporučil?

Aby se na ten zápas o Superpohár radši moc nedívali. (smích) Zbytečně se trápit tím, jak je ten tým dobrý, nemá cenu. Plzeň bude muset hrát svůj fotbal a ne jen stát na vápně a bránit. Oni vědí, že favoritem skupiny nejsou ani náhodou, ale zas na ně nebude žádný tlak, což je obrovská výhoda. Mohou se pokusit uhrát víc bodů než CSKA a hrát o postup do Evropské ligy, což by byl z téhle skupiny velký úspěch.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..