Rubriky:

MS 2014

Zavřeli jsme všem ústa, zní po výhře v Praze z arménského mužstva

7. září 2013 09:31 - Jerevan

Nadšeně přivítali fanoušci arménský národní tým na jerevanském letišti, když se v noci na dnešek vrátil z Prahy po vítězství 2:1 v kvalifikaci mistrovství světa nad českou fotbalovou reprezentací. Bez ohledu na pozdní hodinu zaplnilo letiště množství fanoušků, kteří svým idolům nadšeně děkovali za triumfální vítězství, napsala dnes arménská agentura Arka.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Bylo to těžké vítězství, ale prokázali jsme bojovnou vůli," řekl agentuře ofenzivní záložník Henrik Mchitarjan. „Je škoda, že jsme v dřívějších zápasech body ztráceli. Hlavní je ale vítězství, zavřeli jsme všem ústa," dodal čtyřiadvacetiletý hráč Borussie Dortmund.

„Od samého začátku jsme věděli, že to bude těžké," uvedl útočník Jura Movsisjan. „Všichni čekali, že i nyní zvítězíme velkým rozdílem. Nasazením jsme ukázali, že vyhrávat dokážeme," dodal s odkazem na červnové vítězství 4:0 v Dánsku. Jeho spoluhráč Levon Ajrapetjan si je vědom, že domácí měli v pražském zápase víc šancí. „Čekali jsme ale na svou příležitost, věřili jsme ve vlastní síly. Nakonec jsme dokázali zvítězit," řekl Ajrapetjan arménským novinářům.

Podle hlavního trenéra Vardana Minasjana neplatí, že vždy zvítězí silnější tým. „Zápas jsme odehráli na hranici možností, jsme rádi, že jsme venku vyhráli s Dány i Čechy. Teď se musíme připravit na domácí utkání s Dánskem. Nedíváme se příliš dopředu, myslíme jen na příští zápas," prohlásil trenér.

Jerevanský rozhlas v komentáři nazvaném „Arménie šokovala Čechy v nastavení" napsal, že povzbuzeni vítězstvím 4:0 nad Dánskem pokračovali i v Praze Arméni na vítězné vlně. „V poutavém utkání měli Češi hodně šancí, ale Arménie dokázala odolat a převzít iniciativu. Rabušic, Michal Kadlec nebo Sivok mohli po zápase svých promarněných šancí jen litovat," uvedl rozhlas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..