Portugalský střelec Ronaldo je zraněný. Přijde tak o přípravu s Brazílií

Belfast

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo přijde kvůli zánětu šlachy o úterní přípravný zápas s Brazílií v Bostonu. Navzdory menšímu zranění útočník Realu Madrid nastoupil v páteční kvalifikaci mistrovství světa v Severním Irsku a třemi góly přispěl k výhře 4:2.

Ronaldo (vpravo) se se spoluhráči raduje z třetiny svého hattricku v kvalifikačním utkání o MS 2014 proti Severnímu Irsku.

„Má za sebou týden intenzívní léčby a to, že hrál, byla z jeho strany velká oběť. Teď jsme mu proto nařídili odpočinek," citovala agentura AFP týmového lékaře Henriqueho Jonese.

Osmadvacetiletý Ronaldo v Belfastu nastřílel svůj první reprezentační hattrick během šestnácti minut a s 43 góly se posunul na druhé místo pořadí nejlepších střelců Portugalska. Bývalý hráč Manchesteru United za sebe odsunul slavného Eusébia (41 branek) a lepší je už pouze Pauleta s 47 zásahy.