VIDEO: Když vidím Čechina, čeká mě ještě dlouhá cesta, smál se Kozák, když se podepisoval na vlajku Aston Villy

15. října 2013 12:37 - Sofia

Osm dnů jenom trénoval a na fotbal se pouze díval. „Věděl jsem dopředu, že si zahraju až v Bulharsku, ale i tak to bylo jedno velké trápení. Nedostat se ani na lavičku, sedět na tribuně a pouze koukat,“ přiznával legionář z ostrovů Libor Kozák, že podobná muka jako při kvalifikační derniéře české reprezentace ještě neprožil. A to byl na ně připraven, protože v turínském kvalifikačním duelu s Itálií dostal druhou žlutou kartu a věděl, že na Maltě nastoupit nemůže.

Sport.cz

Po osmi dnech, kdy mohl jen trénovat, má ovšem jistotu, že proti Bulharům hrát stoprocentně bude. „Po přestupu do anglické Premier League začal pravidelně nastupovat, prokazuje dobrou formu, takže z hlediska reprezentační perspektivy svádí vše k tomu, že se stane v budoucnu klíčovým útočníkem národního mužstva. Proto ho postavím," potvrdil trenér Josef Pešice. „Navíc si chceme vyzkoušet, jak bude fungovat jeho spolupráce s Vaškem Kadlecem."

Dobře ví, že se od něho čekají góly

„Podobná slova se příjemně poslouchají. Chci dokázat, že si je zasloužím a že na to mám. V klubových barvách v Premier League, v reprezentaci zrovna tak," nepopíral Kozák, že ho trenérova slova povzbudila.

„Přechod na ostrovy jsem zvládl, v Aston Ville mně dali příležitost a já se uvedl gólem, což mně ohromně pomohlo, teď ale musím pokračovat. Od útočníka se očekávají branky, a když je nebude střílet, bude to mít těžké všude. To pak nebude hrát ani v Aston Ville či nároďáku, ba ani u nás v Opavě ve třetí lize."

Zvláště teď v Aston Ville povinnost prosadit se a zůstat v základní sestavě cítí s dvojnásobnou intenzitou.

„Není to, jako když jsem přišel do římského Lazia vlastně odnikud. Aston Villa za mě zaplatila dost velké peníze a já bych měl její očekávání splnit," uvědomoval si Kozák hlavně na Maltě, kde je Premier League nejsledovanější a nejpopulárnější soutěží, a fanoušci ho tudíž poznávali jak v hotelu, tak i při trénincích.

„Jeden za mnou dokonce přišel s vlajkou Aston Villy a s žádostí o autogram," trochu se zapýřil Kozák. „Ale když vidím Čechina, čeká mě ještě dlouhá cesta, abych se mu alespoň přiblížil."

Spoluhráče si nevybírá

V reprezentaci k tomu ale má možnost. Tedy, pokud bude střílet góly. „Konkurence ale panuje v nároďáku velká. Je tady Lafata, Pekhart, Venca Kadlec, s nímž jsme hrávali v jedenadvacítce. Nevybírám si, s kým hrát, nemám problémy s rozestavěním, pro mě je důležité, aby byl na blízku další spoluhráč a jeden z nás se prostě prosadil," přiznává Kozák, jak moc je natěšený na večerní duel s Bulhary.

„Po takovém čekání žádný div. Naposledy jsem při zápasech vysedával na tribuně ještě v dobách, kdy jsem přišel do Lazia," doznává.

„S Bulhary to ale bude hodně těžké. Jsou hodně nevyzpytatelní, schopní porazit každého, ale také s každým prohrát. Navíc ještě neztratili šanci na účast v baráži, což je bude určitě motivovat ještě víc. Po poklidu na Maltě zavládne v Sofii určitě bouřlivé prostředí, ale to by mělo motivovat pro změnu nás. Chceme uspět a rozloučit se s kvalifikací důstojně," plánoval Kozák.

zp, dos (Sofia), Sport.cz

Časová osa: MS 2014

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..