Kamerun - Tunisko 4:1Fotbalisté Kamerunu postoupili jako třetí tým z Afriky na MS 2014

Yaoundé

Fotbalisté Kamerunu postoupili po výhře 4:1 nad Tuniskem v odvetě play off africké kvalifikace na mistrovství světa v Brazílii. První utkání skončilo bezbrankovou remízou. Kamerunci si na šampionátu zahrají podruhé za sebou a celkové posedmé v historii. Na seznamu afrických účastníků pro rok 2014 doplnili Nigérii a Pobřeží slonoviny.

Kamerunci, kteří startovali na šampionátech v letech 1982, 1990, 1994, 1998, 2002 a 2010, se v neděli do poločasu ujali vedení 2:0, střídající Ahmed Akaichi ovšem krátce po přestávce duel přesným volejem zdramatizoval. Domácí ale dokázali odpovědět dvěma góly Jeana Makouna.

V Brazílii by svěřenci německého trenéra Volkera Finkeho rádi navázali na svůj výkon v roce 1990, kdy šokovali svět postupem mezi osmičku nejlepších. Ve čtvrtfinále nakonec vypadli s Anglií až po prodloužení.

O zbývající dvě postupová místa z Afriky se bude hrát v úterý. Egypt hostí Ghanu, Alžírsko se utká s Burkinou Faso.

Kvalifikace MS 2014 ve fotbale - Afrika, odvetný zápas play off:
Yaoundé: Kamerun - Tunisko 4:1 (2:0)
Branky: 66. a 86. Makoun, 4. Webo, 30. Moukandjo - 49. Akaichi. První zápas 0:0, postoupil Kamerun.