Rubriky:

MS 2014

Rozhodčí Královec si na MS nezapíská, FIFA ho nevybrala

15. ledna 2014 12:17 - Curych

Český rozhodčí Pavel Královec si na mistrovství světa v Brazílii nezapíská. Mezinárodní fotbalová federace FIFA ho nezařadila do finálního výběru pro letošní šampionát. V něm je naopak hlavní sudí finále minulého MS Angličan Howard Webb. FIFA vybrala celkem 25 hlavních rozhodčích se dvěma asistenty a osm náhradních dvojic z celkem 43 zemí světa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Královec s asistenty Martinem Wilczekem a Slovákem Romanem Slyškem sice figurovali v širší nominaci, ale nakonec nebyli vybráni.

Webb, jenž před čtyřmi lety ve finále světového šampionátu v JAR mezi Španělskem a Nizozemskem rozdal čtrnáct žlutých karet a jednu červenou, dostal přednost před krajanem Markem Clattenburgem. Dvaačtyřicetiletý Webb také vyhrál anketu Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) o nejlepšího rozhodčího světa za minulý rok.

Rozhodčí pro MS:
Evropa
Felix Brych (Něm.)
Cüneyt Cakir (Tur.)
Jonas Eriksson (Švéd.)
Bjorn Kuipers (Niz.)
Milorad Mažič (Srb.)
Pedro Proenca (Portug.)
Nicola Rizzoli (It.)
Carlos Velasco Carballo (Šp.)
Howard Webb (Anglie)
Asie:
Ravšan Irmatov (Uzb.)
Juiči Nišimura (Jap.)
Nawaf Šukralla (Bahrajn)
Benjamin Williams (Austr.)
Afrika:
Noumandiez Doue (Pobřeží slonoviny)
Bakary Gassama (Gambie)
Džamel Haimoudi (Alž.)
Severní a střední Amerika:
Joel Antonio Aguilar Chicas (Salvador)
Mark Geiger (USA)
Marco Antonio Rodriguez Moreno (Mex.)
Jižní Amerika:
Enrique Roberto Osses Zencovich (Chile)
Nestor Fabian Pitana (Arg.)
Sandro Meira Ricci (Braz.)
Carlos Vera Rodriguez (Ekvádor)
Roldan Perez (Kol.)
Oceánie:
Peter O´Leary (N. Zél.)

Mezi devítkou hlavních rozhodčích z Evropy je také Ital Nicola Rizzoli, jenž loni pískal finále Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Dortmundem. Nechybí ani Nizozemec Björn Kuipers, sudí finále Evropské ligy mezi Chelsea a Benficou a finále Poháru FIFA mezi Brazílií a Španělskem. Naopak šanci nedostal například Maďar Viktor Kassai.

Z Jižní Ameriky bylo nominováno pět trojic rozhodčích a z Asie čtyři. Afrika a severoamerická zóna CONCACAF budou mít na MS tři trojice a Oceánie jednu. Podle FIFA byli sudí vybráni na základě "své osobnosti a kvality fotbalového porozumění, schopností číst hru a týmového taktického přístupu ke každému zápasu."

Vedle Webba pískali na minulém mistrovství světa i Ravšan Irmatov (Uzbekistán), Yuiči Nišimura (Japonsko), Joel Aguilar (Salvador) a Peter O'Leary (Nový Zéland). Poprvé od roku 1974 nebude na závěrečném turnaji rozhodovat žádný Francouz, protože Stéphane Lannoy se do užší nominace nedostal. Nejmladším rozhodčím ve výběru je třiatřicetiletý Wilmar Roldan z Kolumbie, nejstarší pak třiačtyřicetiletý Noumandiez Doue z Pobřeží slonoviny.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..