Rubriky:

MS 2014

Stadión v Sao Paulu nebude do fotbalového šampionátu hotový

17. května 2014 11:00 - Sao Paulo

Střecha stadiónu v Sao Paulu, na němž za necelý měsíc odstartuje fotbalové mistrovství světa, nebude během šampionátu kompletně hotová. Stavební firma se kvůli nedostatku času rozhodla části střechy namontovat až po turnaji. Fanoušků na stadiónu by se nicméně neměl tento nedostatek dotknout.

 

Mauricio Simonetti, ČTK/AP

Stavební firma Odebrecht uvedla, že nemá dost času na to, aby nainstalovala skleněné plochy na bocích střešní struktury. Nejsou totiž ještě hotové studie, které by měly potvrdit, že sklo propustí dostatek slunečního světla potřebného k udržení trávníku v odpovídajícím stavu.

Podle firmy nejsou skleněné plochy pro střechu klíčové, i když byly součástí původního projektu. Společnost nyní popřela zprávy médií, že kvůli jejich absenci budou někteří diváci vystaveni případnému dešti. Už dříve ale zástupci Odebrechtu varovali, že ne všichni fanoušci za brankami budou úplně kryti před deštěm.

Na stadionu Itaquero se kromě zahajovacího duelu Brazílie - Chorvatsko 12. června odehraje ještě pět dalších zápasů. Stavební práce na stadiónu nabraly zpoždění kvůli tragickým nehodám, které si za poslední půlrok vyžádaly tři oběti. Dva dělníci zemřeli loni v listopadu při zhroucení jeřábu, další muž nepřežil koncem března pád z osmimetrové výšky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..