Chorvat Močinič mistrovství světa kvůli zranění kotníku nestihne

11. června 2014 21:05 - Manaus

Chorvatský záložník Ivan Močinič se startu na letošním mistrovství světa nedočká. Vedení národního týmu poslalo fotbalistu Rijeky domů poté, co se ukázalo, že se nestihne zotavit po zranění kotníku. Oznámil to ve středu trenér Chorvatska Niko Kovač, jenž doufá, že mu FIFA povolí dodatečnou nominaci Milana Badelje.

 

Antonio Bronic, Reuters

"Potřebuje minimálně dva nebo tři týdny na zotavení, takže nemělo smysl ho tu držet," řekl Kovač na webu chorvatského svazu. "Poslali jsme FIFA kompletní dokumentaci k jeho zranění a doufáme, že nám dovolí povolat Badelje jako náhradu," dodal.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Močinič, který zatím v reprezentaci neodehrál ani jeden zápas, dostal v chorvatské nominaci překvapivě přednost právě před Badeljem. Záložník Hamburku se totiž rovněž zotavuje po zranění třísla, což jen podtrhuje velké zdravotní problémy Chorvatů před šampionátem.

Danijel Pranjič určitě nestihne úvodní čtvrteční zápas šampionátu proti Brazílii kvůli zranění kotníku, Gordon Schildenfeld si léčí natažený stehenní sval. Chorvaty čekají ve skupině A ještě zápasy s Kamerunem a Mexikem.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..