Fred by měl za nahranou penaltu pykat, míní jeho bývalý spoluhráč

13. června 2014 21:25 - Natal

Přifilmovaný pád brazilského fotbalisty Freda, po kterém nařídil sudí v zahajovacím utkání světového šampionátu proti Chorvatům spornou penaltu, vyvolal mnoho negativních reakcí. S kritikou přišel i bývalý Fredův spoluhráč z Lyonu francouzský útočník Loic Rémy, podle něhož by se mělo takové simulování trestat.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

"Udělal to dobře, praštil sebou ve správný moment. Vůbec to nebyl faul, (Chorvat Dejan) Lovren ho na zem nepovalil," řekl ve čtvrtek novinářům v Brazílii Rémy, který s Fredem hrával v Lyonu v letech 2006 až 2008.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

"Byly v tom Fredovy zkušenosti, je důležité spadnout ve správný čas. Podle mě by hráči měli být za tento druh nesportovního chování trestáni," dodal Rémy.

Lovren se Freda zlehka dotkl a domácí útočník poté svůj pád přihrál. Chorvatský obránce se po penaltovém verdiktu velmi zlobil a prohlásil, že "pohár mohou dát Brazílii rovnou".

Brazilci z pokutového kopu vstřelili vítězný gól, Chorvati ale japonskému sudímu Juičimu Nišimurovi vyčítali i neuznanou vyrovnávací trefu po údajném faulu na brazilského brankáře a neodpískaný zákrok před třetí brankou domácího týmu.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..