Rubriky:

MS 2014

Jasná penalta, tvrdí Brazilec Fred o zákroku na svou osobu

14. června 2014 04:51 - Teresopolis

Brazilský fotbalista Fred tvrdí, že japonský sudí Juiči Nišimura odpískal ve čtvrtečním zahajovacím duelu světového šampionátu penaltu po jeho souboji s Chorvatem Dejanem Lovrenem správně. Domácí útočník odmítl, že by situaci přihrál, soupeřův obránce ho prý udeřil do ramene, a proto upadl.

 

Murad Sezer, Reuters

"Byla to jasná penalta. Neexistují větší či menší penalty, prostě penalta," řekl Fred prostřednictvím videa, která zveřejnila brazilská fotbalové asociace.

Přestože opakované záběry ukázaly, že kontakt s Lovrenem byl minimální, Fred tvrdí, že střet nešlo ustát. "Kontroloval jsem míč a chystal jsem se otočit, když přišel úder na mé levé rameno," uvedl.

"Hodně lidí řeklo, že to penalta nebyla, ale já už jsem se pak nemohl dostat k balónu, ztratil jsem balanc a upadl. Nejsem typem hráče, který by pokaždé padal," dodal Fred.

Brazilský útočník tvrdí, že FIFA před šampionátem upozorňovala všechny týmy, že rozhodčí budou zvlášť pozorní k zákrokům v pokutovém území. "FIFA vyslala své zástupce ke všem hráčům z každého týmu a všem bylo řečeno, že držení ve vápně se nebude tolerovat, že se za to budou pískat penalty," podotkl Fred.

Brazílie i díky penaltě porazila Chorvatsko 3:1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..