Rubriky:

MS 2014

Pád Španělů způsobila skvělá strategie Nizozemců a Chilanů, myslí si Mourinho

19. června 2014 18:43 - Sao Paulo

Výbuch španělských fotbalových mistrů světa a Evropy na MS v Brazílii se probírá ze všech možných úhlů ve sportovních rubrikách snad po celém světě. Se svým komentářem k nečekanému fiasku přišel i kouč Chelsea a mimo jiné také bývalý trenér Realu Madrid José Mourinho.

 

Jorge Silva, Reuters

Právě na lavičce královského klubu musel Mourinho vymýšlet, jak přelstít tiki-taku v podání Barcelony, kterou přijal i národní tým a dobyl s ní dva evropské a jeden světový titul. Na jeho snahu navázali jiní, Barcelona ani Španělsko už nejsou neporazitelné a mnozí experti i hráči prohlašují, že tiki-taka je už mrtvá.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Podle Mourinha se Španělsko stalo obětí vlastního úspěchu. Ostatní týmy vynaložily velké úsilí na to, jak přelstít zdánlivě nedostižný herní systém a kvalitu Španělů, a zdá se, že začínají sklízet ovoce.

Nezbývá než pogratulovat trenérům

„Španělé dali zatím jeden gól, a to ještě z penalty, nemají žádný bod a už si můžou začít balit věci domů. Musím ale férové říct, že za jejich momentálním pádem stojí především velká zodpovědnost na straně Nizozemska a Chile. Udělali to, co je podle mě v moderním fotbale naprosto nezbytné - musíte vymyslet dobrou strategii," uvedl Mourinho.

„Týmy Nizozemska a Chile byly velmi dobré ze strategického hlediska a Španělsko se s tím podle mě nedokázalo srovnat. Lidé se časem naučí, jak hrát proti nejlepším mužstvům. Španělé hráli úžasně posledních pět, šest let. Hráli tak skvěle, že ostatní se dívali, učili se a studovali," pokračoval The Special One.

Velkou poklonu následně složil trenérům obou přemožitelů obhájců titulu. „Luis van Gaal byl brilantní v tom, jak analyzoval hru soupeře a připravil na něj svůj tým. Jorge Sampaoli byl v tom snad ještě lepší. Musíme být fér, místo abychom říkali, že hrálo Španělsko špatně, s čímž mimo jiné souhlasím, musíme zdůraznit, jak skvělou práci odvedlo Chile a pogratulovat kouči Sampaolimu," dodal Mourinho.

roj, Sport.cz

Je podle Vás španělský styl Tiki-taka ve fotbale již přežitý?

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..