Jsi tepl..š! řvali mexičtí fanoušci na brankáře. FIFA je trestat nebude

23. června 2014 20:39 - Recife

V Mexiku, potažmo Latinské Americe běžná věc, na světovém šampionátu ale měli mexičtí příznivci se svým homofobním pokřikem při výkopu soupeřova brankáře problém. FIFA kvůli pokřiku „Jsi tepl..š!“ zahájila disciplinární řízení, před pondělním závěrečným duelem skupiny A proti Chorvatsku ale vydala prohlášení, že El Tri trestat nebude.

 

Paul Hanna, Reuters

Disciplinární komise zamítla obvinění z nevhodného chování, kterého se měli mexičtí příznivci dopustit v průběhu úvodního duelu proti Kamerunu (1:0) a také v druhém utkání s domácí Brazílií (0:0).

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

„Nejde o nic špatného. Fanoušci mají naši podporu, pouze se snaží rozhodit protivníka," zastal se jich kouč národního týmu Miguel Herrera.

V Mexiku nejde o nic mimořádného, podobné chorály se pravidelně vyskytují v tamní lize i při utkáních národního týmu. Komise FIFA později uznala, že mexičtí fanoušci pokřik běžně používají, když gólman soupeře vykopává míč od branky.

Užil si i Chorvat Stipe Pletikosa v Aréně Pernambuco v Recife, kde ale příznivci hlavně pomohli svému týmu vytvořením takřka domácí atmosféry ke kýženému postupu do osmifinále.

jis, ČTK, Sport.cz

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..