Kostarika - Anglie 0:0Shearere, ty to vidíš! Prokletí střelců trápilo Anglii i při smutném loučení s Brazílií

Belo Horizonte

Alan Shearer a všichni bájní kanonýři Albionu aby se vrátili do zbraně. Fotbalisté Anglie byli na MS v Brazílii vyřazeni již po dvou úvodních porážkách ve skupině D a také v posledním zápase trpěli žalostnou koncovkou. V Belo Horizonte remizovali s Kostarikou 0:0, což soupeři stačilo k potvrzení postupu z prvního místa. Anglický smolař Rooney začal jen na lavičce, roli spalovače tentokrát plnil Sturridge.

Anglický útočník Daniel Sturridge (uprostřed) se během zápasu s Kostarikou dostal do několika šancí, ani jednu ale neproměnil.

Kostarika měla po výhrách nad Uruguayí a Itálií jistý postup již před zápasem, poprvé od roku 1990 se podívá do osmifinále. Naopak Anglie už byla po prohrách s Itálií a Uruguayí bez šance na postup. Trenér Hodgson tak vyslyšel přání řady expertů a dal v základní sestavě šanci dalším hráčům.

Hrdý Albion se chtěl vyhnout ostudě, vždyť Anglie ještě nikdy na MS neprohrála všechny tři zápasy ve skupině. Ani tentokrát to však neměla snadné. Kostaričané potvrzovali svoji pohodu, operovali po celé šířce hřiště. A když se úvodní elán protivníka trochu vybouřil, ve 24. minutě málem udeřili. Borges zahrál přímý kop parádně, brankář Foster míč špičkami prstů vyrazil na břevno, od kterého se odrazil na rohový kop.

Brzy poté měl na druhé straně šanci Sturridge, jenže ve vápně nebyl dostatečně pohotový a Duarte ho rázně odstavil od míče. Anglie pak zvýšila aktivitu, měla několik standardních situací, ovšem zakončení ji znovu dělalo velké problémy.

Sturridge pokračoval v zahazování šancí

Smolíček Rooney sice seděl na lavičce, prokletí Anglie však trvalo dál. Nešťastníkem byl tentokrát především Sturridge, který v závěru prvního poločasu zahodil slibnou hlavičku a po přestávce zase nedokázal zpracovat míč, když měl před sebou pouze gólmana Navase. A když mu tutovku servíroval Lallana, gólman byl u balonu zase dřív.

Gól stále ne a ne padnout, zato se na hřišti přiostřilo a začalo přibývat žlutých karet. Sturridge si v 65. krásně narazil míč s Wilsherem, jenže zase vypálil jen těsně vedle. V 76. minutě tedy přišel na pomoc i Rooney. Branku však nevstřelil ani on, takže Anglie skončila ve skupině D se ziskem jediného bodíku poslední...

MS ve fotbale - základní skupina D:
Kostarika - Anglie 0:0
Rozhodčí: Haimúdí (Alž.) - Achik (Mar.), Etchialí (Alž.). ŽK: G. González - Barkley, Lallana. Diváci: 57 823.
Kostarika: Navas - Gamboa, Duarte, G. González, Miller, Díaz - Ruíz, Borges (78. Barrantes), Tejeda, Brenes (59. Bolaňos) - Campbell (66. Ureňa). Trenér: Pinto.
Anglie: Forster - P. Jones, G. Cahill, Smalling, Shaw - Lampard - Milner (76. Rooney), Barkley, Wilshere (73. Gerrard), Lallana (61. Sterling) - Sturridge. Trenér: Hodgson.
Jak dopadnou fotbalisté Kostariky ve vyřazovací části MS?