Je to banda starých zk......nů, hřímal prostořeký uruguayský prezident na adresu FIFA kvůli Suárezovi

30. června 2014 16:30 - Montevideo

V Uruguayi neustává kritika vysokého disciplinárního trestu pro útočníka Luise Suáreze za kousnutí protihráče do ramena na světovém šampionátu v Brazílii. Prezident jihoamerické země José Mujica po návratu fotbalové reprezentace, vyřazené v osmifinále Kolumbií, nešetřil ostrými slovy a vulgárně urážel mezinárodní federaci FIFA.

 

Victor R. Caivano, ČTK/AP

"Je to banda starých zk......nů," řekl Mujica, který je známý svou prostořekostí. Hráčům za vystoupení v Brazílii poděkoval. "Jste hrdinové, ale víc prostě nešlo udělat," dodal devětasedmdesátiletý politik.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Mujica už dříve kritizoval, že FIFA je proti Uruguayi zaujatá a že jedná na nátlak britských médií. Potrestat útočníka Liverpoolu Suáreze za kousnutí Itala Giorgia Chielliniho je podle něj v pořádku, ale zastavení činnosti na devět reprezentační duelů považuje za přehnané. "Je to fašistický trest," hřímal Mujica.

Suárez kvůli trestu přišel o sobotní osmifinále proti Kolumbii, které Uruguay prohrála 0:2 a z turnaje vypadla. Hvězdný útočník navíc nesmí čtyři měsíce nijak působit ve fotbale, nemůže tedy ani trénovat v klubu.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..