Rubriky:

MS 2014

Brazilská policie rozbila mezinárodní gang překupníků vstupenek

2. července 2014 20:43 - Rio de Janeiro

Brazilská policie rozbila mezinárodní gang, který během fotbalového mistrovství světa ilegálně prodával vstupenky zahraničním turistům. Podle zpravodajské stanice BBC zatkla policie 11 lidí, kteří si tímhle způsobem přišli během šampionátu až na 90 miliónů dolarů (přes 1,8 miliardy korun). Nelegální byznys prý skupina provozovala již na čtvrtém světovém šampionátu.

 

Damir Sagolj, Reuters

Podle policie vedl gang Alžířan, který měl volný přístup do systému mezinárodní federace FIFA. Skupině opatřoval lístky určené pro sponzory či jednotlivé týmy, které pak byly prodávány zahraničním návštěvníkům mistrovství na černém trhu.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Podle vyšetřovatele Fabia Baruckeho se policie domnívá, že by šéf gangu mohl být napojen na někoho z FIFA. "Na jeho autě byla nálepka, která mu zajišťovala přístup na jakoukoli soukromou akci FIFA," uvedl Barucke.

Zadržení se podle něj přiznali k tomu, že stejný systém používali již na čtvrtém mistrovství světa ve fotbale, která se konají jednou za čtyři roky. "Gang jezdí do hostitelské země. Je možné, že pracují pouze během světových šampionátů, protože jejich zisk je takový, že mezi mistrovstvími nemusejí dělat nic," poznamenal Barucke.

Zatčeným byla zabavena stovka lístků, dolarová hotovost, počítače a dokumenty, které mohou sloužit jako důkazy. Mohou čelit obvinění z nelegálního prodeje lístků, zločinného spolčení a praní špinavých peněz.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..