Brazilci uhájili těsnou výhru a postup. V semifinále je čeká Německo

dos, jis, vapSport.cz

V jihoamerické čtvrtfinálové bitvě na fotbalovém MS byli úspěšnější Brazilci. V úterý (22:00 SELČ) si v Belo Horizonte zahrají semifinále s Němci. Domácí Kanárci vyhráli nad Kolumbií v emotivní bitvě 2:1. Už v 7. minutě po Neymarově rohu šťastně poslal míč nohou do sítě kapitán Thiago Silva. Extáze ve Fortaleze propukla ve druhé půli po gólu Davida Luize. James Rodríguez korigoval z penalty, ale domácí už postup uhájili. Německo si po vítězství 1:0 nad Francií po čtyřech letech opět zahraje o medaile. Postupový gól Nationalelf vstřelil už ve 13. minutě přesnou hlavičkou stoper Mats Hummels.

Thiago Silva slaví, otevřel skóre. Brazílie vedla nad Kolumbií 1:0.

Zápas bez favorita, taková byla bitva Francie s Německem na slavném stadiónu Maracaná v Rio de Janeiru. Oproti zvyklostem z předchozích vyřazovacích duelů na MS ale padl rychlý, a nakonec i rozhodující gól. Již ve 13. minutě padl scénář taktizování - Kroos nacentroval z přímého kopu do vápna, kde Varane neuhlídal Hummelse a uzdravený obránce Dortmundu hlavou poslal míč pod horní tyčku.

Páteční zápasy na MS:
Čtvrtfinále
Francie - Německo 0:1 (0:1)
Branka: 13. Hummels
Brazílie - Kolumbie 2:1 (1:0)
Branky: 7. Thiago Silva, 69. David Luiz - 80. James z penalty

Francouzi se nevzdali, dál bojovali, svého soupeře dokonce přestříleli 9:6 pokusy na branku, jenže ani jedna z šancí galského kohouta v německé síti neskončila. Neujaly se rány Valbueny, dvakrát ve velké příležitosti neuspěl Benzema. Brankář Manuel Neuer byl opět nepřekonatelný.

Německo si dlouho pečlivě hlídalo těsný náskok a v závěru ještě mohlo své vítězství pojistit, ale Schürrle ani Müller v dobrých pozicích neuspěli. Hráči Nationalelf se přesto radovali z postupu. Teď proti nim stojí překážka v podobě domácích fotbalistů.

James se trefil, ale Kolumbii to nestačilo

Večerní zápas měl nabízet atraktivní duel kanonýrů. Pětigólový James Rodríguez řádil dosud jako agent 007 a táhnul Kolumbii, pořadatelská Brazílie byla zase do značné míry závislá na výkonech čtyřgólového Neymara. Prosadil se jen James, ale pouze korigoval nepříznivé skóre.

První gól totiž obstaral domácí Thiago Silva, který se pak vykartoval a v semifinále bude chybět. David Luiz dodal čtvrtfinálové bitvě pro domácí zase o něco radostnější rozměr. Ale rozhodnuto ještě nebylo. James ovšem jen vykřesal naději, která záhy zhasla.

Vedle jednoho ze dvou zdárně střílejících stoperů přišli Brazilci možná i o Neymara, který utrpěl v závěru zranění a hrací plochu opouštěl na nosítkách.

Pro Kolumbii byl už samotný postup do čtvrtfinále historickým úspěchem, Brazílii neporazila od roku 1991. Platí to i po čtvrtfinále...