Rubriky:

MS 2014

V užším výběru rozhodčích pro finále jsou Nišimura i Velasco

7. července 2014 20:27 - Brasília

Mezinárodní fotbalová federace FIFA oznámila užší výběr patnácti trojic rozhodčích pro závěrečné zápasy světového šampionátu v Brazílii včetně finále. Figuruje v něm zkušený anglický sudí Howard Webb, ale také nejvíce kritizovaní hlavní arbitři na turnaji Juiči Nišimura z Japonska a Carlos Velasco Carballo ze Španělska.

 

Dylan Martinez, Reuters

Nišimura v zahajovacím zápase šampionátu odpískal ve prospěch Brazilců spornou penaltu, která domácímu týmu pomohla k vítězství nad Chorvatskem 3:1. Poražený celek vyčítal japonskému sudímu i další situace, například neuznanou vyrovnávací branku na 2:2.

Velasco Carballo zase vzbudil pozornost ve čtvrtfinále mezí Brazílií a Kolumbií. V závěru utkání neposoudil jako faul zákrok kolumbijského obránce na Neymara, po němž musela domácí hvězda kvůli zlomenině obratle odstoupit ze zbytku turnaje.

"Komise rozhodčích vybrala užší patnáctku po pečlivém každodenním zkoumání všech sudích a asistentů na turnaji. Hlavním kritériem byla kvalita výkonů, v úvahu ale komise brala i fyzické a zdravotní aspekty," uvedla FIFA v prohlášení.

Velasco Carballo se dočkal velké kritiky i za to, že udělil za 54 nedovolených zákroků v zápase - nejvíce na turnaji - jen čtyři žluté karty. Podle německého deníku Bild prý mají sudí nařízeno dávat co nejméně karet, aby hráči nepřišli o další utkání šampionátu, FIFA ale tuto spekulaci odmítla.

Přestože rozhodčí se v Brazílii dopustili několika přehmatů a někteří odborníci jejich výkony kritizují, FIFA je s jejich prací spokojena. "Když vezmeme v úvahu, co je v každém utkání v sázce a že ho sledují miliony lidí, musím říct, že jsem celkově s výkony rozhodčích spokojen," uvedl šéf komise rozhodčích FIFA Massimo Busacca ze Švýcarska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..