Rubriky:

MS 2014

MS florbal 2018

Živě

V Riu byl kvůli vstupenkám na MS zadržen spolupracovník FIFA

7. července 2014 22:27 - Rio de Janeiro

Při vyšetřování nelegálního prodeje vstupenek na fotbalové mistrovství světa zadržela policie v Riu de Janeiro Raye Whelana, ředitele švýcarské společnosti Match Services, která je partnerem FIFA. Pro akce mezinárodní fotbalové federace zařizuje distribuci lístků, ubytování a technologickou podporu.

 

Nacho Doce, Reuters

Whelan je podezřelý, že dodával mezinárodnímu gangu vstupenky určené pro sponzory, firmy, VIP hosty či jednotlivé týmy, které pak byly prodávány na černém trhu. Mluvčí policie v Riu agentuře AP řekl, že muž stráví noc ve vazbě a bude čelit obvinění z údajného trestného činu spáchaného na brazilské půdě. Zadržen byl Whelan v luxusním hotelu Copacabana Palace, kde během šampionátu bydlí i nejvyšší funkcionáři FIFA.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Brazilská policie rozbila mezinárodní gang, který během mistrovství světa ilegálně prodával vstupenky zahraničním turistům, minulý týden. Zatkla jedenáct lidí, kteří si tímto způsobem přišli během šampionátu údajně až na 90 miliónů dolarů (přes 1,8 miliardy korun). Nelegální byznys prý skupina provozovala již na čtvrtém světovém šampionátu.

Gang podle policie vedl Alžířan Lamine Fofana, který měl volný přístup do systému mezinárodní federace FIFA, zřejmě právě přes Whelana. K němu přivedly policisty výpisy z mobilního telefonu poté, co FIFA v pondělí vyšetřovatelům předala seznam čísel všech svých pracovníků.

Společnost Match také v pondělí zablokovala třem firmám vstupenky, neboť policie u Fofany objevila lístky určené právě pro ně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..