Rubriky:

MS 2014

Zúňiga po faulu na Neymara terčem výhrůžek. Federace mu poskytne ochranku

10. července 2014 08:00 - Bogotá

Kolumbijská fotbalová federace poskytne ochranku obránci Juanu Camilovi Zúňigovi. Fotbalista se v minulých dnech stal terčem výhružek kvůli zákroku na brazilského útočníka Neymara ve čtvrtfinálovém utkání mistrovství světa.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

Zúňiga udeřil v závěru zápasu hvězdu Kanárků kolenem do zad, Neymar to odnesl zlomeninou bederního obratle a na turnaji dohrál. Osmadvacetiletý obránce Neapole uvedl, že zákrok nebyl úmyslný a Neymarovi popřál brzké uzdravení.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Brazilská veřejnost se ale s tímto tvrzením nespokojila. Současní i bývalí hráči označují zákrok jako zbabělý a zlý. Fanoušci spílali Zúňigovi převážně na sociálních sítích.

"Kolumbijská fotbalová federace odmítá veškeré hrozby a urážky proti Camilovi Zúňigovi a jeho rodině. Příslušné bezpečnostní a vládní orgány poskytnou hráči nezbytné záruky při jeho pobytu v Kolumbii i Itálii," uvedla federace.

Bek se po úspěšném mistrovství světa, na kterém jeho reprezentace nestačila až ve čtvrtfinále právě na Brazílii (1:2), vydal na dovolenou do rodné Kolumbie. V příštích dnech se má vrátit na jih Evropy.

V pondělí uvedla mezinárodní federace FIFA, že Zúňiga nebude za zákrok dodatečně potrestán. Nemůže prý znovu otevřít případ, jelikož se jím rozhodčí přímo v utkání zabýval. Španělský sudí Carballo faul registroval, ale ponechal ve hře Brazilcům výhodu. Kartu  Kolumbijci neudělil.

ČTK

Měl být Zúňiga za zákrok na Neymara dodatečně potrestán?

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..