Rubriky:

MS 2014

Rána pro Suáreze! Tvrdý trest platí, odvolání bylo zamítnuto

10. července 2014 15:53 - Rio de Janeiro

Zamítá se! Takový je verdikt odvolací komise světové federace FIFA v kauze Luise Suáreze, uruguayského útočníka, který na MS dostal za kousnutí italského soupeře zákaz fotbalové činnosti na čtyři měsíce.

 

Tony Gentile, Reuters

Rozhodnutí disciplinární komise FIFA bylo podle oficiálních stránek federace potvrzeno v plném rozsahu. Znamená to, že i po odvolání platí nejen čtyřměsíční totální fotbalová abstinence pro hráče Liverpoolu, ale i devítizápasový trest v uruguayské reprezentaci a pokuta sto tisíc švýcarských franků (asi 2,26 miliónu korun).

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Trest byl v minulých dnech kritizován a označován jako nepřiměřený, omezování vstupu na stadión hráčská asocicace označila za velmi problematické. Na neúměrnost verdiktu a na údajný nedostatek důkazů upozorňovala v odvolání Uruguayská fotbalová asociace.

Suárez měl řadu zastánců, dokonce i v zápase základní skupiny MS pokousaný Ital Chiellini se přimlouval za změnu trestu. S jeho snížením se ve fotbalových kruzích víceméně počítalo.

Fotbalový kanibal se také omluvil, spekulovalo se, že tak učinil na tlak Barcelony, která o příchodu hráče měla zahájit jednání s anglickým klubem.

Kanonýr Liverpoolu teď ale i nadále nesmí ani trénovat s týmem a účastnit se žádných oficiálních akcí. Vrátit na scénu se může až na konci října.

Devítizápasový trest je vůbec nejtěžší v historii MS, Suárez překonal Itala Maura Tassottiho, který loktem udeřil Španěla Luise Enriqueho v roce 1994.

Suárezovi přitížilo to, že se kousáním provinil už dvakrát. V roce 2010 se coby hráč Ajaxu zahryzl do ruky Otmana Bakkala z Eindhovenu a měl zastavenou činnost na sedm utkání. Loni v dubnu pokousal v anglické lize beka Chelsea Branislava Ivanoviče a dostal trest na deset zápasů.

Příslušné rozhodnutí FIFA ještě ale přece jen nemusí být konečné. Stránky FIFA připomínají možnost odvolání k další instanci - sportovnímu soudu (CAS).

vap, Sport.cz

Uspěje podle vás Suárez s odvoláním u sportovního soudu (CAS) a bude jeho trest přece jen snížen?

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..