Rubriky:

MS 2014

VIDEO: Neymar potupu nedokoukal. Bloumal v parku, jeho zranění budilo pochybnosti

11. července 2014 07:45 - Guaruja
(Aktualizováno: 11. července 2014 08:10)

Neymarova léčba zlomeného obratle podle všeho probíhá bez problémů, sám brazilský fotbalista se vrátil k týmu a předstoupil i před novináře. Sobotní boj Kanárků o třetí místo na MS chce sledovat na živo v Brasílii, metropoli země. Předešlý semifinálový zápas ovšem v domě svých rodičů v Guaruji ani nedokoukal. A svým počínám, byť to nejsou kličky a góly na hřišti, budí zájem nejen ve své vlasti.

Sedmigólová potupa od Němců byla zřejmě nad jeho psychické síly. "To snad půjdu hrát poker," měl se u televize před blízkými vyjádřit podle brazilských médií. A nechyběly ani vulgární výrazy, když jeho spoluhráči dostávali gól za gólem. Oscarovu branku stopově korigující ostudu už neviděl. U obrazovky v tu dobu plakala jeho zklamaná maminka Nadine.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Neymar, kterému podle brazilských lékařů Kolumbijec Zúňiga zlomil ve čtvrtfinále třetí bederní obratel, pro změnu slzel při hymně už před zápasem, když David Luiz a Júlio César svírali v rukou jeho dres s desítkou na zádech.

Přes debakl vyrazil za týmem. Pohybuje se vcelku bez problémů, jak ukazovalo už video, na němž bloumal v parku s přáteli. Nemá ani zpevňující krunýř, o kterém lékaři hovořili. V džínách, žlutém dresu, černé baseballové čepici a se zlatým řetězem se ukázal na tiskové konferenci v přechodném sídle brazilského týmu - Teresópolisu.

Některé záběry vzbuzovaly v Brazílii pochybnosti o jeho zranění, objevují se dokonce konspirativní teorie, že je to celé podivné.

Mužem, který byl zachycen na záběrech v nemocnici prý ani nebyl Neymar. Důkaz? Permanentně zakrytá tvář chlapíka, kterého zachycovaly kamery v nemocnici a hlavně: chybějící tetování na ruce. To je příznačné pro všechny fotografie brazilské hvězdy. Je zřetelně vidět i na těch, které ho zachycují těsně po zranění ležícího na trávníku. A v nemocnici je ruka holá.

Co konspirativní teorii, o které píše server sportwitness.ning.com a která se šíří nejen v Brazílii, zatím chybí, je jakékoli alespoň trochu věrohodné zdůvodnění, proč by k takovýmto manévrům vůbec mělo docházet.

Dva centimetry od vozíku

Neymar na tiskovce mluvil o bolesti, ale spíše ve spojitosti s děsivou prohrou. "Bolí to a bude to bolet. Samozřejmě."

Nezadržel slzy. "Ale přijdou lepší dny," zadoufal a vrátil se také ke svému zranění, po němž se mu Zúňiga, jehož kop do Brazilcových zad sudí nevyhodnotil jako nedovolený, omluvil. "Kdyby se trefil o dva centimetry vedle, byl bych na invalidním vozíku," odmítal pochybnosti Neymar. "Každý, kdo chápe, co je fotbal, viděl, že to nebyl normální faul," dodal.

A bude po prohře Brazilců s Němci o to více fandit druhému finalistovi - nesmiřitelnému kontinentálnímu rivalovi Argentině? "Ani ne tak Argentině jako Messimu," narážel na svého spoluhráče z Barcelony, kde působí i další Argentinec Mascherano. "Přátelům samozřejmě přeju hodně štěstí," uvedl.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..